Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Domowa tężnia solankowa – terapia we własnym mieszkaniu

tężnia solankowa

Domowa tężnia solankowa to nowoczesna propozycja służąca polepszeniu własnego zdrowia i samopoczucia. Przeznaczona w szczególności dla osób z chorobami dróg oddechowych oraz alergików, doskonale sprawdzi się także w rejonach o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza. Czym jest domowa tężnia solankowa, jakie są jej zalety i dlaczego warto posiadać ją w mieszkaniu?

Mini tężnia solankowa we własnym domu

Tężnia solankowa do domowego użytku to niewielka konstrukcja oparta o drewno bukowe lub świerkowe oraz specjalną pompę, która rozprowadza solankę po powierzchni witek. Stosowana w urządzeniu solanka jest bogata w cenne mikroelementy: jod, brom, sód, magnez, żelazo i potas, niezbędne do codziennego funkcjonowania organizmu w dobrym zdrowiu. Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom domową tężnię solankową można ustawić niemal w każdym pomieszczeniu, zarówno w jednorodzinnym domu, jak i mieszkaniu w bloku. Prócz walorów zdrowotnych, jest ona także estetycznym elementem aranżacji, który doskonale wpisze się w potrzeby użytkowników zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Zalety korzystania z tężni solankowej

Domowa tężnia solankowa to urządzenie, które łączy w sobie liczne zalety. Wzbogacając powietrze solnym aerozolem, umożliwia komfortową inhalację w dowolnie wybranym momencie dnia lub nocy. Wykazuje ona niezwykle dobroczynny wpływ na drogi oddechowe, a zarazem pomaga w redukcji stanów zapalnych, nadciśnienia oraz stresu. Umożliwia także zbudowanie silniejszej odporności, sprzyjając łatwiejszemu radzeniu sobie z infekcjami. Codzienna terapia z użyciem tężni solankowej pomaga skutecznie odprężyć się i zregenerować ciało i umysł, a tym samym cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały rok.

Dlaczego warto posiadać mini tężnię solankową w swoim mieszkaniu?

Prócz wielu właściwości prozdrowotnych, domowa tężnia solankowa wykazuje także inne, pozytywne walory. Pomaga w budowaniu wyjątkowego klimatu we wnętrzach, stanowiąc nietuzinkową i funkcjonalną ozdobę salonu, gabinetu czy sypialni. Ponadto sprzyja skutecznemu nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach, utrzymując wilgotność na odpowiednim poziomie. Jest to niezwykle istotna cecha w sezonie jesienno-zimowym, gdy zbyt suche powietrze negatywnie wpływa na zdrowie dróg oddechowych oraz stan drewnianych mebli, podłóg i dekoracji w mieszkaniu. Domowa tężnia solankowa wykonywana na indywidualne zamówienie zgodnie z preferencjami użytkowników jest eleganckim elementem aranżacyjnym dopasowanym do ich potrzeb, stylistyki pomieszczeń i najnowszych trendów wnętrzarskich.