Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Co wyróżnia wysokiej jakości płytki?

wysokiej jakości płytki

Włoska ceramika od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wykonane z niej płytki polecają projektanci wnętrz, ale także osoby samodzielnie aranżujące mieszkanie chętnie wybierają takie rozwiązanie. Wynika to z wysokiej jakości tych płytek. Co to jednak dokładnie oznacza?

Płytki włoskie do kuchni. Po pierwsze: wytrzymałość

Wybierając płytki do wykończenia ścian oraz podłóg kuchni najczęściej kierujemy się ich wyglądem. To oczywiste, ponieważ aranżacja tego pomieszczenia powinna być spójna i estetyczna. Jednak nie mniej istotna jest ich wytrzymałość. Warto zainwestować w produkt, który będzie spełniał swoje funkcje przez wiele lat, ponieważ wymiana płytek wiąże się z uciążliwym remontem. Włoska glazura, np. płytki Energie Ker, wyróżnia bardzo wysoka odporność. Tego rodzaju ceramika nie pęka od byle uderzenia, nie ściera się pod wpływem intensywnego ruchu, nie szkodzą jej wysokie temperatury, a ponadto nie nasiąka wodą, ani nie niszczeje pod jej wpływem. Innymi słowy, idealnie sprawdzi się w warunkach, jakie panują w kuchni. To zasługa starannie wybranych surowców, wymieszanych w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu powstają bardzo twarde, a tym samym trwałe płytki.

Eleganckie i atrakcyjne płytki Energie Ker

O wysokiej jakości płytek możemy mówić nie tylko wtedy, gdy charakteryzują się dużą wytrzymałością, ale też znakomicie się prezentują. Włosi są znani ze swojego umiłowania dla piękna. Dlatego też wyrabiana przez nich ceramika przyciąga uwagę i budzi zachwyt nawet wśród osób, których przeważnie niewiele obchodzi wykończenie ścian czy podłóg. Płytki włoskie do kuchni to niezliczony wybór wzorów, deseni, kolorystyki, a nawet kształtów. Spotyka się wśród nich zarówno modele bardziej tradycyjne, jak i nowoczesne, a także bardziej designerskie wyroby, które nadadzą kuchni oryginalnego wyglądu. We włoskich płytach przykłada się niezwykłą uwagę do ich wyglądu, dlatego można mieć pewność, że każda z nich będzie małym dziełem sztuki. Dzięki takiemu wykończeniu nawet mała kuchnia czy aneks będą sprawiać wrażenie luksusu i elegancji.

Jakie płytki włoskie na podłogę?

Podczas zakupu wykończenia ścian i podłogi zwykle zwracamy uwagę na takie cechy, jak cena, wygląd i wytrzymałość. Warto jednak pomyśleć także o swoim bezpieczeństwie. Aby je sobie zapewnić, należy wyłożyć podłogę płytkami antypoślizgowymi. W kuchni, podczas gotowania lub zmywania może dojść do zalania posadzki, co stwarza ryzyko pośliźnięcia się. Wysokiej jakości płytki włoskie do kuchni są oznaczone za pomocą symbolu R oraz liczb od 9 do 13. Im wyższy wskaźnik, tym mniej śliska powierzchnia płytek. Istnieją także inne parametry, o których sprawdzeniu warto pamiętać, aczkolwiek nie mają one większego przełożenia na jakość. Co prawda płytki szkliwione są bardziej odporne na ścieranie i działanie wody, ale za to nieszkliwione okazują się trwalsze przy uderzeniach mechanicznych. Wybór zależy zatem od indywidualnych oczekiwań. Wyróżnia się także płytki rektyfikowane, z krawędziami przyciętymi pod kątem prostym, dzięki czemu mniejsze mogą być fugi.