Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Blisko, bliżej, najbliżej – jak znaleźć dobrą lokalizację mieszkania nad morzem?

mieszkanie

Przy zakupie mieszkania oprócz samego wyposażenia i wykończenia lokalu ważna jest jego lokalizacja. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na niej i korzyściach, jakie może dać dobre usytuowanie budynku na przykładzie kompleksu Novum Rumia.

Ale najpierw…

standard mieszkania. HS dom zajmuje się budową domów i mieszkań w nadbałtyckich miejscowościach. Obecnie jego głównym celem są kolejne etapy inwestycji Novum Rumia – kompleksu mieszkań w Rumi.

Mieszkania na sprzedaż nad morzem mieszczą się w pięciokondygnacyjnych budynkach, przy czym pierwsza kondygnacja przeznaczona jest na garażowanie samochodów. Lokali jest w sumie dwadzieścia: począwszy od trzydziestodziewięciometrowych po duże prawie siedemdziesięciopięciometrowe mieszkania z czterema pokojami. Wykończone są one w standardzie deweloperskim Premium.

Jak dojechać?

Jeśli wiemy, że planujemy znaleźć mieszkania na sprzedaż nad morzem i mamy już swoje „typy”, przyjrzyjmy się uważnie najbliższej okolicy. Jak daleko jest stąd do pracy? Czy w pobliżu znajdę lokale usługowe i handlowe? Czy okolica jest spokojna?

Pytań jest naprawdę wiele i można je mnożyć w nieskończoność, dlatego przyjrzymy się tylko ich części. Jedną z ważniejszych kwestii jest sprawa skomunikowania miejscowości z sąsiednimi miastami. Pod tym względem Novum Rumia wypada naprawdę dobrze. Tuż obok jest przystanek autobusowy, który pozwala na szybkie połączenie (7 minut) z dworcem PKP – węzłem komunikacyjnym w pięćdziesięciotysięcznym mieście.

Jeśli preferujemy transport samochodowy, to są dla nas dwie dobre informacje. Po pierwsze budynki Novum Rumia i osiedle posiada miejsca parkingowe. Po drugie: niedaleko biegnie droga krajowa numer 6.

Poznaj najbliższe otoczenie twojego mieszkania

Wspomniana trasa pozwala na bardzo szybki dojazd do graniczących miejscowości:

  • Redy – granica z tym miastem przebiega nieopodal Novum Rumia. Do centrum dojedziemy w ok 5. minut.
  • Wejcherowa – tutaj jest już nieco dalej – na podróż na wejcherowski rynek musimy przeznaczyć ok. 20 minut.
  • Gdyni – centrum Gdyni (choć część z jej dzielnic jest znacznie bliżej) jest oddalone nawet o 25 minut jazdy samochodem.
  • Innych miast – do centrów Sopotu oraz Gdańska dojedziemy już w 45 minut.

Ponadto ciężko pisać o mieszkaniach nad morzem, pomijając aspekt dojazdu na plażę. W niecałe 20 minut możemy dotrzeć nad nią samochodem. Jeśli chcemy zażyć nieco ruchu na świeżym powietrzu, zdecydujmy się na rower. Nad Bałtyk dojedziemy tym środkiem transportu w ok. 40 minut. Osiedle od morza dzieli zaledwie ok. 13 kilometrów.