Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Basen do ogrodu – 3 rzeczy, o których warto pamiętać

basen w ogrodzie

Na zakup basenu ogrodowego warto zdecydować się z wielu powodów. To świetny sposób na relaks w upalne dni oraz okazja, aby spędzić czas wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak łatwy, gdyż trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników.

Budżet na zakup basenu

Każdy, kto rozważa kupno basenu ogrodowego, powinien zastanowić się, ile pieniędzy jest w stanie na to przeznaczyć. Zróżnicowanie w zakresie cen basenów jest bowiem ogromne – w zależności od rodzaju basenu, jego rozmiarów, marki czy dodatkowych akcesoriów. Najwięcej, bo kilka tysięcy złotych, trzeba zapłacić za modele stelażowe. Najtańsze są zwykłe baseny dmuchane, ale nadają się one wyłącznie dla małych dzieci. Pewnego rodzaju kompromis pod kątem ceny, przeznaczenia i rozmiarów stanowią baseny rozporowe.

Wielkość działki

Wielkość działki, gdzie zostanie ustawiony basen, to ważna przesłanka wpływająca na decyzję zakupową. Nie każdy może sobie pozwolić na basen stelażowy, ponieważ na jego montaż potrzeba sporo miejsca. Przy ograniczonej powierzchni takie rozwiązanie odpada. Wówczas warto zastanowić się nad zakupem modelu rozporowego – szeroki wybór basenów rozporowych oferuje m.in. sklep S-MUMO. Najmniej problematyczne w omawianym kontekście są zwykłe baseny dmuchane, z których korzystać można praktycznie wszędzie.

Przeznaczenie basenu

Każdy basen w ogrodzie służy przyjemnemu spędzaniu czasu, niemniej rodzaj basenu ma tutaj ogromne znaczenie. Kluczowe pytanie w tym momencie brzmi: kto będzie z niego korzystał? Jeżeli ktoś szuka prostego rozwiązania dla najmłodszych domowników, to oczywiście zwykły basen dmuchany jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś z basenu mają korzystać nie tylko dzieci, wtedy trzeba zastanowić się nad modelem rozporowym lub stelażowym cenionej marki, np. Intex. Basen musi być na tyle duży, by pomieścić kilka czy nawet kilkanaście osób. Dobrać też trzeba do niego stosowne akcesoria – nieodzowne są m.in. pompa, filtry czy czyszczące narzędzia, a także pokrywa i drabinka.

https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html