Garaże wykonane z blachy, czyli tzw. blaszaki, cieszą się coraz większą popularnością. Służą nie tylko jako garaż samochodowy. Ich zastosowanie jest znacznie większe. Na ich zakup decydują się osoby, które potrzebują bezpiecznego i odpowiedniego miejsca do przechowywania sprzętu ogrodowego. W garażu blaszanym można trzymać rowery, motory i wiele innych pojazdów. Mogą posłużyć jako składzik, miejsce na bibeloty czy do przechowywania opału.
Dlaczego warto wybrać garaże blaszane?
Nie każdy posiada murowany garaż, w którym może przechować swoje pojazdy, sprzęt ogrodowy itd. Rozwiązanie ma to wiele zalet, ale nie jest wolne od wad. Alternatywą są blaszaki, które jaka najbardziej sprawdzają się jako zabezpieczenie dla pojazdu, niezależnie od jego rodzaju. Zaletą garaży blaszanych jest to, że nie są drogie. Ich zakup nie przyczyni się do nadwyrężenia budżetu. Te w wersji podstawowej są bardzo tanie, na każdą kieszeń. Można też dostać dużo bardziej skomplikowane konstrukcje, opielane, o dużym metrażu. Nawet w ich przypadku nie trzeba jednak obawiać się jakiś horrendalnie wysokich wydatków. Duży wpływ na cenę końcową ma to, z jakiej jakości materiału został wykonany taki blaszany garaż. Znaczenie ma też to, na jaki typ zadaszenia się zdecydujemy i jaką garaż będzie miał wysokość. Koszty kupna są jednak zdecydowanie niższe niż wybudowanie murowanego garażu. W przypadku wyboru grubszej i cynkowanej blachy oraz ocieplenia inwestycja wzrasta cenowo.
Co jeszcze przemawia za inwestycją w garaże z blachy?
Zaletą garaży blaszanych jest to, że nie potrzebują one specjalnych, stałych fundamentów. Możliwe jest ich swobodne przesuwanie i przenoszenie, gdy zajdzie taka potrzeba. Postawić je można na betonowej wylewce lub na płytach betonowych. Chodzi o to, aby odizolować podstawę od podłoża. Kolejną korzyścią przemawiającą za wybraniem blaszaka jest łatwość montażu. Można postawić go samodzielnie. Dużo większą oszczędnością czasu jest zakup gotowego garażu wraz z usługą postawienia go w wyznaczonym miejscu. Pozwala to też na uniknięcie dodatkowych kosztów. Wiele garaży z blachy nie wymaga pozsiadania pozwolenia na ich budowę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podlegają one regulacjom prawnym. Jeśli garaż ma pełnić tylko rolę budynku gospodarczego wystarczy zgłosić ten fakt do lokalnego urzędu. Jeśli konstrukcja ma posłużyć do tego, do czego została stworzona, czyli do pełnienia roli garażu, konieczne jest wcześniejsze uzyskanie pozwolenia na jej budowę. Zaletą blaszaków jest ich lekka konstrukcja, co właśnie ma duży wpływ na łatwość w montażu i demontażu oraz transportowaniu.
Więcej artykułów
Nieruchomości luksusowe – czy warto inwestować w ekskluzywne mieszkania?
Idealne miejsce relaksu i pracy: Jak wybrać domek ogrodowy?
Sauna w domu – luksus i wygoda dostępne dla każdego