Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

4 wskazówki, jak wybrać dobre biuro nieruchomości

4 wskazówki, jak wybrać dobre biuro nieruchomości

Gdy chcemy sprzedać lub kupić nieruchomość, cały proces wydaje się bardzo trudny, zawiły i ryzykowny. Jeśli jesteśmy już wystarczająco przeładowani codziennymi obowiązkami, obawy związane z zaangażowaniem się w tak skomplikowane przedsięwzięcie są w pełni uzasadnione. Idealnym rozwiązaniem będzie wówczas współpraca z biurem nieruchomości. Jednak rynek obfituje w firmy działające w tej branży, więc pojawia się pytanie: jak wybrać odpowiednie biuro? Z tego poradnika dowiesz się, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

1. Rozpoznawalna marka

Decydując się na współpracę z agencją nieruchomości o wyrobionej renomie, zyskujesz pewność wysokiej jakości usług. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w cenie, ale w tej kwestii nie ma co ryzykować i szukać tanich pośredników. W przeciwnym razie zamiast zaoszczędzić, zmarnujesz swój czas i pieniądze, a przecież nie o to chodzi, prawda? Za profesjonalizm się płaci, jednak jest to dobra inwestycja.

Renoma oznacza dużą rozpoznawalność marki oraz pozytywne opinie klientów. Lata zebranego doświadczenia to wiele transakcji zakończonych sukcesem, co z kolei oznacza doskonałe referencje. Dzięki internetowi można łatwo znaleźć opinie na temat interesującego nas biura, zarówno za pomocą wyszukiwarki, jak i w mediach społecznościowych (grupy tematyczne, fanpage itp.).

2. Umowa na wyłączność

Ważną rzeczą podczas współpracy z biurem nieruchomości jest typ umowy, jaką podpiszesz
z pośrednikiem. Może to być:

  • umowa otwarta,
  • umowa na wyłączność.

Rodzaj umowy jest bardzo ważny, ponieważ ma wpływa na przebieg i rezultat współpracy.

Umowa otwarta polega współpracy z wieloma biurami i zdecydowanie nie jest warta polecenia. Dlaczego? Otóż w tym przypadku pośrednik nie ma gwarancji wynagrodzenia, co przekłada się na niski poziom zaangażowania. Pracując na podstawie takiej umowy, poświęci Ci minimalną ilość czasu, energii i uwagi.

Z oczywistych względów zamiast umowy otwartej należy wybrać umowę na wyłączność. Ten typ umowy oznacza pełne zaangażowane pośrednika w transakcję, ponieważ cała odpowiedzialność za jej powodzenie spoczywa na jego barkach. Aby znaleźć odpowiedniego klienta dla Twojej nieruchomości i doprowadzić do sfinalizowania transakcji, inwestuje własne zasoby. Dzięki umowie na wyłączność sukces jest w interesie zarówno Twoim, jak i pośrednika.

4 wskazówki, jak wybrać dobre biuro nieruchomości

3. Szeroki zakres usług

Biuro nieruchomości, które podchodzi do swojej pracy w profesjonalny sposób, zapewnia całe spektrum usług związanych z obrotem nieruchomościami. Jest to proces wielowymiarowy i nie powinien polegać tylko na wystawianiu ogłoszeń.

Doświadczone biuro podchodzi do pośrednictwa nieruchomości w sposób kompleksowy, co można zobaczyć po zakresie oferowanych przez nie możliwości. Dobrym przykładem jest firma Goodwill & Co., która dodatkowo zapewnia takie usługi, jak:

  • doradztwo prawne,
  • analiza rentowności (wieloaspektowa analiza opłacalności inwestycji),
  • homestaging (profesjonalna aranżacja wnętrza podnosząca atrakcyjność lokalu),
  • sesja fotograficzna (w celu starannej i zachęcającej prezentacji oferty).

4. Profesjonalizm

Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru biura nieruchomości, jest profesjonalizm. Dotyczy to zarówno Twojego wrażenia po wejściu na stronę internetową biura, jak i odczuć po wizycie w fizycznym biurze, czyli siedzibie firmy.

Ale to nie wszystko. Profesjonalizm przejawia się także w kompleksowym podejściu do pośrednictwa nieruchomości, o czym więcej mogłeś przeczytać w poprzednim punkcie. Wielowymiarowość świadczonych usług świadczy o dobrym rozumieniu specyfiki branży obrotu nieruchomościami.

Podsumowanie

Transakcja związana z kupnem lub sprzedażą nieruchomości to poważne przedsięwzięcie, dlatego warto zaufać doświadczonym profesjonalistom. Liczy się komfort współpracy oraz bezpieczeństwo i powodzenie transakcji, a tylko dzięki współpracy z ekspertami, którzy znają się na rzeczy, jest to możliwe.