Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wrocławski rynek nieruchomości – porady na temat kupna mieszkania

Wrocławski rynek nieruchomości – porady na temat kupna mieszkania

Wrocław jest prężnie rozwijającym się miastem, które staje się domem dla coraz większej liczby ludzi. Ci z kolei mają potrzebę znalezienia własnych czterech kątów. Powinny one spełniać jak najwyższe wymagania, dzięki czemu mieszkańcy będą zadowoleni z jakości swojego życia. Rozpoznanie specyfiki lokalnego rynku nieruchomości może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla przyjezdnych, dlatego w niniejszym artykule rozjaśnimy wszelkie kwestie z tym związane i doradzimy wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zacznijmy od kwestii podstawowej. Lepiej kupić mieszkanie z drugiej ręki czy bezpośrednio od dewelopera? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale ostatecznie szala przechyla się na stronę rynku pierwotnego. Dlaczego? Nowe osiedlawyróżnia atrakcyjne zagospodarowanie części wspólnych: placów zabaw, siłowni terenowych, terenów zielonych.

Nowe budownictwo wiąże się przede wszystkim z wygodą, wynikającą z przemyślanego układu pomieszczeń, najlepszymi dostępnymi instalacjami (m.in. gazowymi czy wodno-kanalizacyjnymi), a także wysokimi walorami estetycznymi  poszczególnych budynków mieszkalnych. A warto zauważyć, że rynek nieruchomości we Wrocławiu obfituje w piękne inwestycje, które są jednocześnie świetnymi i bezpiecznymi miejscami do życia.

Która lokalizacja jest najlepsza?

Dzielnica dzielnicy nierówna. Jedne cieszą się bardzo dobrą opinią, inne wyróżniają się lokalizacją, a pozostałe są wyraźnie niedofinansowane. Nie inaczej wygląda to w przypadku Wrocławia. To rodzi naturalne pytanie: gdzie będzie mi się najlepiej żyło?

Odpowiedź jest niejednoznaczna, bo wiele zależy od indywidualnych preferencji. Dla niektórych ważniejszy będzie łatwy dostęp do centrum miasta. Wówczas warto poszukać ofert na Śródmieściu lub Starym Mieście. Część kupujących szuka spokoju i bliskości natury. Takie osoby będą zainteresowane dzielnicami, które nie znajdują się tuż przy ścisłym centrum miasta, np. Zakrzowem czy Sołtysowicami. Wielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania w różnych dzielnicach, co ułatwi znalezienie dla siebie najlepszej lokalizacji.

Który deweloper jest godny zaufania?

W mieście działa wiele firm deweloperskich, którą więc wybrać?. Można to zweryfikować poprzez branżowe nagrody otrzymane przez firmę (np. Diamenty Forbesa czy Gepardy Biznesu), a także opinie umieszczane w Internecie. To bardzo cenne świadectwa, które pozwalają ocenić, czy dane przedsiębiorstwo jest faktycznie godne zaufania, a co za tym idzie – zapewnia odbiorcom doskonałą obsługę. Jeśli więc chce się zamieszkać w naprawdę dobrym miejscu, trzeba najpierw zweryfikować pozycję dewelopera na rynku.

Kontakt z zaufanym wrocławskim deweloperem

Szczególnej uwadze polecamy ofertę przygotowaną przez markę Lokum Deweloper. Działa ona na rynku już kilkanaście lat, a przez ten czas zdobyła wiele branżowych nagród – włącznie z tytułami przyznawanymi przez prezydenta miasta i lokalne niezależne organizacje. To sprawdzony wrocławski deweloper, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Przyjrzyj się jego ofercie, a w razie zainteresowania skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z przedstawicielami firmy. Odpowiedzą na każde pytanie dotyczące wybranego mieszkania.