Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wielkie tak dla garaży z blachy

garaż blaszany

Jesień i zima to czas, kiedy potrzebujemy suchego miejsca, odpowiednio chronionego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, do przechowywania samochodu, narzędzi, maszyn, sprzętów. Jeśli nie mamy wydzielonego budynku gospodarczego, warto zainteresować się garażem z blachy. Relatywnie niewielkimi kosztami możliwe staje się odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia przed czynnikami zewnętrznymi i ewentualną kradzieżą.

Powody, dla których warto wybrać garaże z blachy

Obecnie garaże blaszane to bardzo popularne rozwiązanie zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich. Przy tak wielu zaletach nie powinno to nikogo dziwić. Blaszaki wyglądają estetycznie, a koszt ich zakupu nie obciąża budżetu. Już dawno minęły czasy, kiedy garaże z blachy były kojarzone z czymś mało trwałym. Obecnie do ich produkcji sięga się po wysokiej jakości materiały, co przekłada się na solidność. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych garaży murowanych. Posiadają atrakcyjny design, przez co nie szpecą, ale stają się estetycznym elementem małej architektury. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że możemy przebierać w kolorach, kształtach, wymiarach. Zwykłe blaszaki rzeczywiście nie zapewniają należytej ochrony przed kradzieżą, ale nowoczesne posiadają mocne antywłamaniowe drzwi, są wykonane z grubej blachy z dodatkowymi wzmocnieniami. Mogą być również wyposażone w ocieplenie, system wentylacji czy nawet ogrzewanie. Wszystko to oczywiście podnosi całkowity koszt inwestycji, ale będzie ona długoterminowa.


Jeśli nie chcemy być zawiedzeni, to nie zaleca się sięgać po najtańsze rozwiązania, bo cena idzie w parze z jakością. Zwykłe blaszaki za mniej niż tysiąc złotych będą podatne na działanie skrajnych temperatur. Trzeba liczyć się z przegrzewaniem i przemarzaniem, w zależności od pory roku. Na prywatnej posesji mamy pełną swobodę, jeśli chodzi o umiejscowienie garażu blaszanego. Kolejny plus to mobilność wynikająca z lekkiej konstrukcji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zawsze możemy zdemontować blaszaka i przenieść go w inne miejsce, co również nie sprawia żadnych trudności. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie montażu garażu z blachy firmie zewnętrznej, ale jeśli ktoś czuje się na siłach, to może ustawiać go samodzielnie. Wystarczy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania, ale nigdy nie ma pewności co do poprawności montażu, jeśli nie jest się fachowcem. Garaż blaszany ma wiele zastosowań – przechowywanie samochodów, przydomowy schowek, miejsce do trzymania narzędzi ogrodowych, pomieszczenie na sprzęt wodny, mini warsztat do majsterkowania, domowa siłowania.

https://www.maritom.pl/oferta-regionalna/garaze-blaszane-mazowieckie.html