Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Stylowa, funkcjonalna, wygodna – wszystkie zalety otwartej kuchni.

wizualizacja dom

Połączenie pomieszczeń pobytu dziennego w jednoprzestrzenne wnętrze wynika ze współczesnego modelu życia. W dzisiejszych czasach mamy tak mało wolnego czasu, który moglibyśmy spędzić wspólnie z rodziną, że każda chwila jest na wagę złota. Dlatego nowoczesne projekty domów coraz częściej proponują inwestorom otwartą przestrzeń pobytu dziennego.

Dom przy Bukowej 48 – projekt domu z otwartą kuchnią
Dom przy Cyprysowej 58 – rzut parteru

Projekty domów z otwartą kuchnią – zalety wspólnej przestrzeni.

W zależności od wielkości domu, łączy się pomieszczenia kuchni, pokoju dziennego, jadalni i hallu. Najczęstszym zabiegiem jest otwarcie kuchni i połączenie jej z pokojem dziennym. Jednoprzestrzenny układ jest korzystny szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Pozwala na wykonywanie codziennych czynności i jednoczesne dozorowanie poczynań malców. Często w takiej sytuacji salon staje się swoistym placem zabaw dla dzieci i w trakcie dnia najlepszym lepszym miejscem dla integracji rodziny. Oczywiście nie traci on w odświętnych okazjach swej funkcji reprezentatywnej. Otwarcie pokoju dziennego na jadalnie i kuchnię powiększa wizualnie przestrzeń parteru. Funkcjonowanie w tak zaaranżowanej przestrzeni wymusza niejako kontakt między wszystkimi członkami rodziny. Wydaje się być również ułatwieniem dla tych, którzy z kuchni uczynili swoje królestwo. Obsługiwanie przyjęcia rodzinnego, czy codzienne czynności, w otwartej na jadalnie i salon kuchni są o wiele łatwiejsze. Niektórzy, bardziej przyzwyczajeni do tradycyjnego podziału, mogą narzekać na obecność w salonie zapachów dochodzących z kuchni, lecz czy aby na pewno jest to zarzut? Smakowite potrawy, czy pachnące wypieki to czysta przyjemność dla naszego węchu, w każdych okolicznościach.

Dom przy Cyprysowej 58 – rzut parteru
Dom przy Bukowej 48 – projekt domu z otwartą kuchnią

Pokaż swój styl – kuchnia jako wizytówka domu.

Otwarta kuchnia jest mile widziana także przez wielbicieli eleganckich wnętrz, ponieważ połączenie kuchni i pokoju dziennego stwarza pole do wyjątkowo efektownych aranżacji. Kuchnia w dzisiejszych czasach nie jest już jedynie miejscem pracy domowej. Jest jednym z najdroższych elementów całego domu, a jej wystrój, aranżacja i styl nadaje charakter całemu domowi. W aranżacjach wnętrz w stylu skandynawskim, salon jest zazwyczaj wykonany ascetycznie, natomiast kuchnia staje się prawdziwą perełką. Podobnie jest w przypadku urządzania wnętrza kuchni w klimacie prowansalskim. Tak elegancko zaaranżowanej nie warto zamykać w osobnym pomieszczeniu.

Wybierając gotowy projekt domu musimy zastanowić się, jaki rodzaj aranżacji przestrzeni parteru najbardziej nam odpowiada. Otwarta strefa dzienna to znak naszych czasów i wyjście naprzeciw współczesnemu stylowi życia.