Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Styl japandi w Twoim domu. O czym musisz pamiętać?

Styl japandi w Twoim domu. O czym musisz pamiętać?

Co mają ze sobą wspólnego chłodna Skandynawia i egzotyczna Japonia? Łączy je całkiem sporo, czego najlepszym przykładem jest styl japandi. To jeden z najmodniejszych trendów w architekturze wnętrz, który jest niezwykle komfortowy, a przy tym nietuzinkowy. Sprawdź, jak wprowadzić go do swojego domu.

Na czym polega styl japandi?

Nurt japandi wywodzi się z połączenia stylu japońskiego i scandi. Ten stosunkowo nowy trend powstał na fali popularności stylu skandynawskiego, który od wielu lat dominuje w magazynach wnętrzarskich. Projektanci postanowili nieco go ożywić, a nutka egzotyki, jaką niesie ze sobą japońska sztuka zen, stała się na to idealnym sposobem. 

Wnętrza urządzone zgodnie ze stylem japandi są harmonijne i bardzo przyjemne w odbiorze. Zarówno japońska, jak i skandynawska estetyka cechują się bowiem prostotą oraz naturalnością. Dzięki temu świetnie się uzupełniają, tworząc wdzięczną hybrydę.

Charakterystyczne cechy stylu japandi

Japandi łączy w sobie skandynawską przytulność oraz azjatycki minimalizm. Dąży do równowagi w każdym aspekcie, dlatego jest nowoczesny, ale jednocześnie zawiera elementy vintage. Oszczędne formy oraz subtelne dekoracje sprawiają zaś, że wnętrza są komfortowe, a przy tym eleganckie. Jak osiągnąć taki efekt? Najprościej będzie skorzystać z pomocy profesjonalistów. Gdzie znajdziesz osoby, które wykonują projektowanie wnętrz? W Krakowie i każdym innym dużym mieście działa wielu specjalistów zajmujących się aranżacjami. Aby nieco ułatwić sobie wybór, warto więc wiedzieć, jakie są Twoje oczekiwania. Czym zatem wyróżnia się styl japandi?

Stonowana kolorystyka

W stylu japandi dominują neutralne kolory, których zadaniem jest zapewnienie ukojenia zmysłom. Znakomicie sprawdzają się tu jasne odcienie, takie jak biel, écru i beż, które przy okazji optycznie powiększą pomieszczenie. Łącznikiem między skandynawskim hygge a japońskim zen mogą być też brązy, szarości oraz zielenie. Kolory powinny nawiązywać do natury: należy zrezygnować z neonów lub pasteli. 

Naturalne surowce i minimalistyczne dodatki

Japandi uwielbia naturalne surowce. Dlatego we wnętrzach muszą znaleźć się elementy wykonane z drewna (dobrym wyborem będą np. modrzew, buk, jesion, sosna). Co ciekawe, drewno powinno mieć widoczne słoje oraz niewielkie mankamenty, które nadadzą mu naturalnego charakteru. Inne surowce wpisujące się w nurt japandi to cegła, glina, ratan, kamień i szkło.

W japandi mniej znaczy więcej. Oznacza to, że należy ograniczyć różnego rodzaju bibeloty lub ozdoby, które nie spełniają żadnej funkcji. Za dekoracje służą więc np. lampy, tekstylia oraz ceramika.

Profesjonalna aranżacja dopasowana do Twoich potrzeb

Cenisz dobry design i najlepiej czujesz się w prostych wnętrzach? W takim razie zdecyduj się na japandi. A jeśli chcesz, aby projekt był dopracowany i zgodny z obecnymi trendami, zaufaj pracowni  A plus design, która łączy w sobie doświadczenie i pasję. W jakich miejscach może wykonać projektowanie wnętrz? Warszawa, Kraków, Katowice, a nawet Londyn: pracownia świadczy usługi w Polce i za granicą. Przekonaj się o tym i poczuj japońsko-skandynawski klimat!