Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak pozbyć się myszy z domu?

Jak pozbyć się myszy z domu?

Skądinąd całkiem sympatyczne, a do tego inteligentne, myszy nie należą do pożądanych gości w domu. Pojawiają się w zabudowaniach przez cały rok, a szczególnie chętnie odwiedzają je przed zimą. Chronią się w ten sposób przed chłodem oraz zapewniają sobie stały dostęp do jedzenia. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać metody zniechęcania gryzoni do wizyty w mieszkaniu. Dowiedz się, jak można je odstraszyć i wyłapać, jeśli już się u Ciebie pojawią. Zapraszamy do lektury!

Jak uchronić dom przed myszami?

Spryt, którym wykazują się gryzonie, umożliwia im sprawne przedostawanie się do pomieszczeń gospodarczych i domów. Często mieszkańcy przez długi czas nie zdają sobie sprawy z ich wizyt, bo żerują w nocy. Najlepszym sposobem unikania nieproszonych gości jest dbanie o to, aby nie miały jak wejść do środka budynku. Wykorzystają każdą większą szczelinę, więc poza uszczelnieniem okien i drzwi trzeba będzie przejrzeć wszystkie zakamarki.

Jeśli zorientujesz się zbyt późno, że w Twoim domu grasują gryzonie, przyda się pułapka na myszy. Możesz kupić kilka egzemplarzy i porozstawiać je w różnych częściach mieszkania. Skup się przede wszystkim na kuchni oraz spiżarni. Poza strefami z jedzeniem sprawdź też zakątki z kablami. Myszki uwielbiają gryźć i przeżuwać, więc czasami domownicy odkrywają ich obecność dzięki śladom zębów na przewodach. Jeżeli ich dobrze nie zabezpieczysz, intruzi mogą doprowadzić do poważnych szkód. Przyjdzie Ci kupić nowy sprzęt elektroniczny albo wezwać fachowca do usunięcia awarii.

Jak odstraszyć gryzonie?

Zniechęcanie gryzoni do odwiedzin w Twoim domu to proces, który bywa niekiedy dość długi. Składa się na niego m.in. pilnowanie, aby nie miały możliwości dostania się do jedzenia. Dobrym pomysłem będzie umieszczanie żywności w specjalnych pojemnikach, np. w szklanych słojach. Każdorazowo po przygotowywaniu i spożyciu posiłku posprzątaj po sobie. Upewnij się, że nie zostały nigdzie resztki – nawet okruszki mogą być kuszące dla Twoich niechcianych gości.

Współcześnie w walce z intruzami domowników wspomagają producenci wyrobów takich jak pułapki na myszy z klejem, w tym warianty z atraktantem w tabletce. Osoby poszukujące humanitarnych sposobów będą się rozglądały za produktami, które pozwalają na złapanie i wypuszczenie gryzonia na wolność, z dala od domu. Z kolei zdesperowani nie będą mieć skrupułów i sięgną po środki ostateczne, włącznie z trutką. Istnieją też specjalne odstraszacze, ponadto można zakładać, że w przyszłości powstaną kolejne skuteczne techniki pozbywania się myszek z mieszkania.

Gdzie kupić pułapki na myszy?

Środki do odstraszania gryzoni czy różnego rodzaju pułapki można dziś kupić zarówno w sieci, jak i w sklepie stacjonarnym. Warto wybierać produkty ze sprawdzonego sklepu, aby mieć pewność, że będą efektywne. Najważniejszym elementem walki z myszami będzie jednak nie wyłapywanie tych sprytnych zwierzątek, a uniemożliwianie im wejścia do mieszkania. Zadbaj o szczelność drzwi oraz okien, a także przykładaj się do domowych porządków. Jeśli nie będą mieć dostępu do pożywienia, nie będą zainteresowane przebywaniem w Twoim domu.