Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości

Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości

Wiele osób boryka się z problemem płynności finansowej, a dodatkowo nie mogą uzyskać oni zdolności kredytowej w banku. W takiej sytuacji naprawdę trudno jest wyjść z kłopotów. Na szczęście na rynku istnieją inne możliwości. Firmy takie jak Smartvest, czyli prywatne instytucje pozabankowe, pomagają klientom, którzy potrzebują pieniędzy. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć pożyczkę pod nieruchomość.

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości – prosta alternatywa dla kredytu bankowego

Minimum formalności i niewiele wymagań to zdecydowanie największe korzyści usług, jakim są prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości. Produkty te nierzadko stanowią jedyną możliwość dla osób, które nagle potrzebują zastrzyku pieniędzy, a nie spełniają rygorystycznych wytycznych, jakich oczekują banki do udzielenia kredytu. Uzyskanie finansowania w ten sposób pozwala na wyjście z problemów, założenie własnego biznesu lub jego kontynuowanie, spłacenie zadłużeń, zrealizowanie nowych inwestycji, które umożliwią notowanie większych zysków. 

Nieruchomość zabezpieczeniem pożyczki

Instytucje finansowe udzielają pożyczek wtedy, gdy klient jest w stanie zagwarantować, że nawet w przypadku niewypłacalności, zrekompensuje on swoje zobowiązania. Dom, mieszkanie czy działka stanowi zabezpieczenie dla firmy, która przeleje pieniądze na konto osoby starającej się o pozyskanie środków. Dzięki temu ma ona pewność, że nie będzie stratna na tej transakcji. Zarobkiem dla takiego przedsiębiorstwa będą oczywiście odsetki lub przejęcie mienia, gdy dłużnik nie będzie ich spłacał. 

Warunki niezbędne do uzyskania pożyczki

Warunków wymaganych przez instytucję finansową nie jest wiele. Specjaliści ze Smartvest dążą do tego, by pomagać, jak największej liczbie osób, które potrzebują wsparcia przy kłopotach lub marzą o prowadzeniu własnej działalności, a nie mają gotówki na tzw. start. Dom, mieszkanie lub działka, także rolna, to dobre zabezpieczenie, dlatego firma oczekuje od klienta wyłącznie dysponowania aktem własności oraz gotowością do jej zastawienia. 

Istotne jest także, że nie zawsze trzeba być właścicielem wartościowego mienia. Pożyczka pod zastaw nieruchomości możliwa jest również dla osób, które nią nie dysponują. Wystarczy, że znajdą oni kogoś, kto zechce zagwarantować wypłacalność klienta swoim dobrem. Najczęściej są to członkowie rodziny, ale nie jest to warunkiem. Może to być dowolna osoba, która ma samodzielny akt własności. W takim przypadku konieczne będzie notarialne poświadczenie zgody na zastawienie mieszkania czy domu dla zaciąganej pożyczki. 

Akt własności jest jedynym wymaganiem. Jeśli osoba taki posiada, nie będzie musiała wykazać swoich dochodów. Uzyskanie finansowania możliwe jest nawet przez osoby, które nie pracują i nie mają żadnych zarobków. 

Korzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów!

Każdy, kto szuka pomocy w postaci pożyczki pod zastaw nieruchomości, powinien rozważać współpracę wyłącznie z doświadczoną i uznaną firmą. Smartvest to zespół specjalistów, którzy przedstawiają warunki umowy w zrozumiały sposób, bez ukrytych tzw. kruczków prawnych. Warto skorzystać z oferty właśnie tej firmy.