Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Przyjemny mikroklimat w domu dzięki klimatyzacji

klimatyzacja

W drugiej połowie lata zwykle trzeba liczyć się z upałami, które niestety potrafią mocno utrudnić życie. Każda próba otwarcia okna w południe kończy się wzrostem temperatury w pomieszczeniu, dlatego warto zdecydować się na klimatyzację, która zapewni orzeźwiający powiew chłodnego powietrza. Jest to skuteczny sposób na komfort termiczny w domowym zaciszu, dzięki któremu można przetrwać falę upałów.

Dlaczego klimatyzacja do domu to dobry pomysł?

Korzyści z używania klimatyzacji jest naprawdę wiele. Latem można oczywiście liczyć na schładzanie ciepłego powietrza i cieszenie się komfortem termicznym nawet podczas upalnych dni. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach ma korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie, sprzyja wypoczynkowi, niweluje znużenie, uczucie senności i ból głowy. Temperatura, czystość i wilgotność powietrza ma ogromny wpływ na jakość życia, nawet na wydajność pracy. Dobrze wentylowane pomieszczenia to skuteczny sposób na większą odporność na choroby, rozwój grzybów i pleśni. Nowoczesna klimatyzacja to urządzenia ciche i wydajne, mogą być też wyposażone w szereg dodatkowych funkcji typu jonizacja, osuszanie i nawet ogrzewanie powietrza. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja klimatyzacyjna przełoży się wręcz na oszczędność pieniędzy. Możliwe jest uzyskanie pożądanych efektów bez ponoszenia wysokich kosztów. Znaczenie ma oczywiście nie tylko prawidłowy montaż, ale też profesjonalny serwis klimatyzacji, aby uchronić się przed dużymi wydatkami na naprawy. Pamiętając o regularnym czyszczeniu i konserwacji urządzenia, można liczyć na bezproblemowe użytkowanie klimatyzacji przez długi czas.

Klimatyzacja do mieszkania i domu – na jakie zdecydować się rozwiązanie?

Nie każde mieszkanie jest wyposażone w system klimatyzacji i zwykle jedynym rozwiązaniem pozostaje wyposażyć się w stojący klimatyzator przenośny, który posiada kółka – dzięki temu można użytkować go w dowolnym pomieszczeniu, w którym akurat się przebywa. Zaleca się wybór modelu z funkcją cichej pracy, co przełoży się na jeszcze większy komfort użytkowania. Jeśli nie ma możliwości zainstalowania klasycznej klimatyzacji, rozbudowanego systemu ściennego, to model przenośny będzie świetnym wyborem. Idealną opcją do domu jest klimatyzacja multi-split, o której warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, co przełoży się na mniejsze koszty instalacyjne. Można oczywiście wybrać też klimatyzator split, bardzo wydajny, niegenerujący dużego hałasu. Dostępne na rynku klimatyzatory mogą być wyposażone w szereg przydatnych funkcji: sterowanie zdalne, kontrolowanie czystości powietrza i poziomu wilgoci, automatyczne oczyszczanie. Możliwe staje się włączenie trybu pracy auto, programowanie pracy w cyklu dobowym, jonizowanie powietrza itd.