Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Praktyczne porady dotyczące usuwania osadu z kranów i pryszniców

Praktyczne porady dotyczące usuwania osadu z kranów i pryszniców

Osadzanie się kamienia na kranach i prysznicach może być nie tylko estetycznym problemem – zabrudzenia te pozostawione bez czyszczenia mogą powodować nawet problemy z hydrauliką. Na szczęście istnieje kilka łatwych metod, dzięki którym szybko i skutecznie usuniesz kamień. Poznaj kilka praktycznych porad, dzięki którym dowiesz się, jak usunąć kamień z kranów i pryszniców, aby wyglądały jak nowe.

Dlaczego warto usuwać kamień z armatury?

Osady w łazienkach przeważnie kojarzą się tylko z czymś nieestetycznym, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mogą też generować znacznie większe problemy. Nie tylko powodują zapychanie się kranów i rur, ale także stają się siedliskiem dla bakterii i grzybów, które znajdują spokojne, ciepłe i wilgotne miejsce do bytowania między bruzdami kamienia.

Dlatego tak ważne jest, aby korzystać ze specjalnie opracowanych dla systemów wodno-kanalizacyjnych produktów czyszczących, takich jak Ludwik Płyn do kamienia i rdzy. Środki te mogą zawierać silniejsze chemikalia niż inne artykuły gospodarstwa domowego, takie jak ocet lub sok z cytryny, ale dzięki czemu są bardziej skuteczne w usuwaniu osadu np. z toalety.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, ważne jest, aby zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas pracy z chemikaliami i narzędziami ściernymi. Zwróć uwagę, czy dany środek czyszczący może być stosowany na powierzchni Twojej armatury. Staraj się też nie wkładać zbyt dużo siły podczas szorowania, ponieważ możesz stworzyć mikro rysy na warstwie ochronnej, co z kolei przyspieszy powstawanie kamienia.

Bezpieczne środki do mycia kabiny prysznicowej

Utrzymanie lśniącej kabiny prysznicowej jest karkołomnym zadaniem, jeśli nie korzystasz z odpowiednich detergentów. Jednak używanie ostrych lub toksycznych środków może być szkodliwe zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Istotne jest więc dobranie bezpiecznych produktów do czyszczenia kabiny prysznicowej.

Jedną z najbezpieczniejszych opcji jest Ludwik płyn do mycia kabin prysznicowych. To doskonały preparat, który skutecznie usuwa osady z mydła i plamy po twardej wodzie, nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości. Po prostu spryskaj nim powierzchnie kabiny prysznicowej, pozostaw na 10-15 minut, przetrzyj ściereczką w miejscach, w których nagromadziło się sporo kamienia, a następnie spłucz wszystko ciepłą wodą.

Ludwik do kabin to uniwersalny środek czyszczący, który zdziała cuda nawet na trudne plamy, które stworzył brud i pleśń, nie uszkadzając delikatnych powierzchni, takich jak szkło czy akryl. Możesz więc bezpiecznie go stosować przy codziennym sprzątaniu łazienki.