Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Popularne programy wnętrzarskie, które pomogą ci modnie urządzić dom

urządzanie domu

Kupno mieszkania, budowa domu lub po prostu chęć zmiany swojego otoczenia, to sytuacje, w których decydujemy się na wykonanie różnorakich prac remontowych lub wykończeniowych. Zanim jednak zatrudnimy fachowców lub sami złapiemy za narzędzia, musimy zaprojektować wygląd wnętrza swojego mieszkania. Oczywiście może nam w tym pomóc specjalista zajmujący się architekturą wnętrz, jednak wciąż nie jest to zbyt popularne rozwiązanie w naszym kraju, zdecydowanie więcej osób zajmuje się tym samodzielnie, kierując się swoim gustem. Gdzie zatem szukać inspiracji wnętrzarskich?

Jak urządzić modnie dom – popularne programy wnętrzarskie

Trzeba przyznać, że programy, w których pokazywane są metamorfozy mieszkań, cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród osób, które same mają w planach przeprowadzenie remontu. Ta tematyka trafia do różnego rodzaju odbiorców, tym bardziej że większość tych programów przypomina nieco telewizyjne show, trzymające widzów w napięciu, wzbudzające wzruszenie, a jednocześnie zachwycające praktycznymi i niezwykle estetycznymi rozwiązaniami. Jest to ogromna dawka inspiracji, dlatego też bardzo często widzowie wykorzystują pomysły, które zobaczyli w telewizji.

Ciekawe programy wnętrzarskie, o urządzaniu wnętrz obejrzysz w Player, są tam dostępne zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Wśród najpopularniejszych programów o tej tematyce można wyróżnić:

1. Programy Doroty Szelągowskiej („Dorota was urządzi”, „Dorota inspiruje”, „Dorota się urządza”, „Domowe rewolucje”).

2. „Bitwa o Dom”.

3. „Dom nie do poznania”.

Trendy wnętrzarskie według Doroty Szelągowskiej

Programy prowadzone przez Dorotę Szelągowską to prawdziwy fenomen. Ta specjalistka od urządzania wnętrz jest prawdziwym wulkanem pozytywnej energii i kopalnią pomysłów. Dzięki jej kreatywnemu podejściu do aranżacji wnętrz możemy poznać wiele sposobów na to, by nawet niewielkim kosztem zmienić swoje otoczenie na bardziej atrakcyjne i funkcjonalne. W programach Doroty Szelągowskiej znajdziemy ciekawe pomysły i rozwiązania dotyczące zarówno remontów, jak i przeróbek, czy też dekorowania wnętrz. Jej propozycje dotyczą nie tylko dużych domów, ale też małych mieszkań, w których liczy się każdy metr kwadratowy.

Warto dodać, że programy Doroty Szelągowskiej mogą przypaść do gustu także osobom szukającym pomysłów na renowacje starych mebli.

Programy wnętrzarskie – praktyczne pomysły i świetna rozrywka

Tak jak już wspominaliśmy, programy o tematyce remontowej to nie tylko inspiracje dla osób, które chcą wprowadzić zmiany w swoim własnym otoczeniu, ale też wzruszające historie i trzymające w napięciu show. Wiele programów telewizyjnych tego typu opiera się na tym, że remont mieszkania lub jednego z pomieszczeń stanowi niespodziankę dla właściciela. Innym pomysłem jest przeprowadzenie remontu, o którym wiedzą mieszkańcy domu lub mieszkania, jednak efekt końcowy stanowi dla nich zaskoczenie. Do tego typu programów zgłaszane są często osoby, których nie stać na przeprowadzenie remontu, dzięki czemu ich radość i wdzięczność są jak najbardziej autentyczne i szczere.