Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Ogrzewanie kanałowe – zastosowanie systemu konwektorów podłogowych

Ogrzewanie kanałowe

W niektórych miejscach, szczególnie tam, gdzie występują duże przeszklenia, trudno jest zamontować tradycyjne grzejniki. Wówczas najlepiej sprawdza się ukryte w podłodze ogrzewanie kanałowe. Wydajne konwektory podłogowe Zehnder Terraline stanowią elegancką alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Czym jest ogrzewanie kanałowe?

Konwektory kanałowe są systemem ogrzewania podłogowego. Instalacja jest umieszczana w zagłębieniu posadzki, a nie jak ma to miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach – na ścianie. Grzejniki oddając ciepło, tworzą z ogrzanego powietrza kurtynę, która skutecznie chroni przed chłodem.

Ogrzewanie pomieszczeń odbywa się na zasadzie konwekcji, zgodnie z prawami fizyki. Najpierw ciepłe powietrze jest wypychane przez kratki w górę. Następnie po zetknięcie się z zimnym powietrzem, delikatnie przesuwa się w stronę środka wnętrza. Dlatego grzejniki kanałowe zapewniają pełen komfort cieplny osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Zastosowanie konwektorów podłogowych

Nowoczesne konwektory podłogowe kanałowe firmy Zehnder stanowią kompletny zestaw przeznaczony dla każdego rodzaju wnętrza. Znakomicie sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również obiektach biurowych oraz użyteczności publicznej. Są bardzo wydajne, dlatego dedykowane są szczególnie do pomieszczeń trudnych do ogrzania.

Grzejnik kanałowy przeważnie montuje się wzdłuż okien i drzwi wychodzących na taras, a także innych przeszklonych fragmentów ścian. Zaleca się, aby długość konwektorów podłogowych przewyższała szerokość przeszkleń, w pobliżu których będą działać.

Idealnie sprawdzą się w dużym salonie z licznymi oknami i szerokimi drzwiami tarasowymi. Można je również zamontować w wiatrołapie oraz w pomieszczeniach nietypowych. Znajdą zastosowanie w budynkach, w których nie ma podłogówki i nie można tam również zainstalować grzejników ściennych.

terowanie ogrzewaniem

System konwektorów podłogowych Zehnder Terraline

System konwektorów podłogowych Zehnder Terraline stanowi estetyczną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych grzejników mocowanych na ścianie i zwykłego ogrzewania podłogowego.

Po zakończeniu montażu widoczna jest tylko ramka z umocowaną w niej dekoracyjną kratką. Zastosowana technologia wykorzystuje unoszenie się ciepłych mas powietrza, tworząc przyjemne ciepło w pomieszczeniu. Oferowane konwektory kanałowe bardzo dobrze sprawdzają się w pobliżu dużych okien i drzwi tarasowych

Grupa Zehnder zajmuje wiodącą pozycję w segmencie ogrzewania podłogowego z wieloletnim doświadczeniem w branży HVAC. Pomimo silnej pozycji rynkowej, producent jest nastawiony na dalszy rozwój. Inwestuje w park technologiczny oraz kompetencje swoich pracowników. Stale poszerza ofertę wysokiej jakości grzejników, dlatego powszechnie uważany jest za lidera innowacji.

Proponowane rozwiązania grzewcze bazują na najnowszych osiągnięciach techniki. Wszystkie produkty są bardzo trwałe i wykonane z komponentów pochodzących od zaufanych dostawców. Grupa Zehnder dużą wagę przywiązuje do szczegółów i kontroli jakości. Wszystkie grzejniki są dokładnie sprawdzane na każdym etapie produkcji, a także przed wysyłką do klienta.

Dobór grzejnika kanałowego nie jest łatwym zadaniem. Dlatego klienci mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanych pracowników. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wiele parametrów, w tym moc urządzenia, głębokość kanału, rodzaj zaworów oraz wybrać odpowiedni kolor maskownicy.

Producent oferuje grzejniki kanałowe w różnych wariantach i kolorach. Modele Zehnder Terraline z konwekcją naturalną są dostępne w czterech wysokościach (90, 110, 145, 190 mm) i pięciu głębokościach (170, 215, 255, 340, 420 mm). W sprzedaży dostępne są również modele Zehnder Terraline Neo – z konwekcją wymuszoną.

Długość pojedynczego grzejnika wynosi od 800 mm do 4800 mm. Ofertę standardową uzupełniają rozmiary wykonywane na specjalne zamówienie.

Kratka dekoracyjna jest dostępna w szerokiej gamie modeli – zarówno w wersji aluminiowej, jak i drewnianej. Może być w kolorze naturalnego aluminium, brązu, czerni, naturalnego i bejcowanego buku, a także naturalnego i bejcowanego dębu.

Klient za dopłatą może również zamówić kratkę w wersji ze stali nierdzewnej oraz elastyczną na podkładzie z tworzywa sztucznego. Z kolei montowana fabrycznie rama okalająca jest wykonana z aluminium anodowanego.

GRZEJNIK

Zalety ogrzewania kanałowego

Grzejniki kanałowe Zehnder Terraline mają wszechstronne zastosowanie. Dzięki rozwiązaniom specjalnym, na przykład modelom w wykonaniu łukowym lub kątowym, można je montować w różnorodnych pomieszczeniach. Ponadto proponowany system grzewczy kanałowy ma następujące zalety:

  • umożliwia szybkie ogrzanie wnętrz,
  • jest bardzo wydajny,
  • zapewnia komfort cieplny nawet w pobliżu szklanych drzwi,
  • nie zabiera wolnej przestrzeni – można chodzić po kratce dekoracyjnej,
  • idealne sprawdza się w starych lub zabytkowych budynkach, a także w miejscach, gdzie występują wysokie przeszklenia,
  • wyróżnia się estetyką wykonania – przyłącza są schowane w podłodze,
  • można dopasować kolor kratki do wystroju wnętrza.

Ponadto grzejniki kanałowe Zehnder Terraline mogą być łączone z komfortową wentylacją pomieszczeń Zehnder Comfosystems oraz z pompą ciepła.