Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Nowoczesne domy z płaskim dachem

dom

Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne domy z płaskim dachem, które są bezsprzecznym symbolem innowacyjnej architektury. Jeszcze do niedawna kojarzyły się one głównie z minionymi czasami PRL-u, gdyż to takie dachy miały budowane wówczas budynki. Współcześnie jednak znów cieszą się ogromną popularnością. Przekonaj się, jakie są ich zalety i dlaczego warto rozważyć budowę takiego domu.

Projekty domów z płaskim dachem – poznaj ich zalety

Ogromną zaletą tego rodzaju projektów jest wspomniany już atrakcyjny wygląd wizualny budynków z płaskimi dachami. Są one oryginalne oraz niepowtarzalne. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że takie modele dachów są zdecydowanie tańsze w budowie niż tradycyjne wersje dwuspadowe. Oszczędności mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Płaski dach to również zwiększone bezpieczeństwo – ryzyko zerwania go podczas wichury jest znacznie ograniczone. Doskonale sprawdzi się także jako miejsce, w którym można stworzyć taras lub zielony ogród. Dzięki temu powstanie przestrzeń idealna do spędzania wolnego czasu podczas ciepłych dni. Decydując się na płaski dach, musisz pamiętać jednak o tym, że zimą należy go regularnie odśnieżać, gdyż ciężka pokrywa śnieżna może go trwale uszkodzić.

Dom z płaskim dachem – kto powinien się na niego zdecydować?

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem są chętnie wybierane głównie przez osoby, które lubią niebanalne rozwiązania. Pozwalają one skutecznie wyróżnić się na tle innych budynków. Harmonijne bryły z dużymi przeszkleniami oraz funkcjonalnymi pomieszczeniami sprawiają, że mieszkanie w nich jest komfortowe. Bez względu na to, czy są to domy parterowe, czy piętrowe, płaskie dachy nadają im stylowego wyglądu.

Parterowe domy o niewielkiej powierzchni z płaskimi dachami to idealna propozycja dla singli oraz par, a także rodzin z jednym dzieckiem. Są to nowoczesne i komfortowe w użytkowaniu budynki. Większe domy z tego rodzaju dachami sprawdzą się głównie dla rodzin z dziećmi i osób, które potrzebują do życia sporej powierzchni użytkowej.

Poznaj bliżej nowoczesne domy z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem cieszą się coraz większą popularnością także ze względu na ich funkcjonalność. Takie dachy charakteryzują się tym, że zmniejszają utratę ciepła z budynków. Dzięki temu są one energooszczędne i tańsze w użytkowaniu. Buduje się je przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych, które zapewniają doskonałą termoizolację.

Nowoczesne domy z płaskim dachem doskonale nadają się także do montażu nowoczesnych sposobów ogrzewania. Można umieścić na nich również panele fotowoltaiczne, a minimalne nachylenie dachów takich budynków sprawia, że mają one doskonały dostęp do promieni słonecznych. Konserwacja paneli na płaskich dachach jest także o wiele łatwiejsza, niż ma to miejsce w przypadku modeli dwuspadowych.

Komfortowy dom kwadratowy z płaskim dachem – projekt dla wymagających

Dom z płaskim dachem umożliwia dowolne kształtowanie jego przestrzeni. W zależności od konkretnych potrzeb osób, które będą w nim mieszkały, może to być wygodny budynek parterowy z pomieszczeniami usytuowanymi na jednym poziomie lub budynek piętrowy. Wszystko zależy głównie od tego, ile osób będzie w nim mieszkało. Im więcej mieszkańców, tym więcej pomieszczeń powinno znaleźć się w Twoim przyszłym lokum.

Decydując się na dom kwadratowy z płaskim dachem, możesz wybrać projekt budynku z dużą ilością przeszkleń. Dzięki nim będzie on doskonale oświetlony. Dopływ promieni słonecznych sprawia, że wnętrze takiego domu jest doskonale wyeksponowane. Ogrzewają one także pomieszczenia bez konieczności włączania ogrzewania. Promienie słoneczne sprawiają także, że przebywanie w domu staje się prawdziwą przyjemnością.

Zamieszkaj w nowoczesnym domu z płaskim dachem

Wbrew swojej nazwie, płaski dach wcale nie jest idealnie płaski. Ze względów praktycznych oraz z uwagi na bezpieczeństwo ma on spadek, który wynosi od 1 do 12 stopni, w zależności od konkretnego projektu. Dzięki temu jest dostosowany do obciążeń, na jakie może być narażony. Daje to zwiększone poczucie bezpieczeństwa wszystkim domownikom.

Jeśli działka, na której stoi budynek, jest mała lub jej kształt nie pozwala na zaaranżowanie jej w taki sposób, aby można było na niej spędzać wolny czas, możesz urządzić ogród na płaskim dachu swojego domu. Taki taras pełen roślinności doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy związane z troską o środowisko naturalne. Na takim dachu możesz nie tylko posadzić różnego rodzaju rośliny, ale także posiać trawę. Dzięki temu Twój dom będzie wyróżniał się już z daleka!

Dom z płaskim dachem szczególnie przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz nowoczesny design i modernistyczne trendy. Weź pod uwagę także to, że taki dach umożliwia zdecydowanie bardziej funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni pod nim. Nie musisz martwić się o to, jak urządzić tzw. skosy, które występują w przypadku dachu dwuspadowego. Decydując się na płaski dach, możesz mieć pewność, że Twój dom będzie nie tylko modny, ale i w pełni komfortowy do mieszkania.