Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Nadaj salonowi stylowy charakter dzięki nowoczesnym obrazom na ścianę

Nadaj salonowi stylowy charakter dzięki nowoczesnym obrazom na ścianę

Obrazy na ścianę to tradycyjny dekor, który od niepamiętnych czasów dodaje wnętrzom elegancji i urozmaica ich stylistykę. Obecnie można wybierać w wielu technikach i motywach, dlatego każde pomieszczenie może idealnie komponować się z dekorem. Czasami wystarczy jeden nieduży obrazek, aby ożywić salon lub odwrócić uwagę od aranżacyjnych mankamentów. Znajdź ulubiony motyw i ciesz się odmienionym mieszkaniem częściej i bez zbytniego uszczuplania portfela.

Co może przedstawiać obraz? – Jak dobrać motyw do stylu wnętrza

Nowoczesne obrazy do salonu mogą przedstawiać różne motywy, które są najczęściej oszczędne formie i kolorze. Taki minimalizm dodaje wnętrzu elegancji i zarazem subtelnego piękna. Nutka artyzmu nawet w najbardziej ascetycznym salonie czy jadalni doda mu energii i ciekawie je ożywi.

Jeśli chcesz, aby obraz spełniał jak najlepiej swoją funkcję, musisz dopasować go do stylu i metrażu wnętrza. Jeśli ma dużą kubaturę, wybierz obraz większy, który nie zginie w tle. Zwróć też szczególną uwagę na dopasowanie motywu do przeznaczenia wnętrza. W salonie sprawdzaj się obrazy bardziej ekspresyjne, które dynamizują i dodają energii domownikom. Tak samo w pracowni. Natomiast do sypialni pasują te delikatniejsze, spokojniejsze w artystycznym przekazie, np. krajobrazy czy martwa natura. Kolorystyczne dopasowanie motywu i ramy obrazu (jeśli jest) to kolejna ważna kwestia, która wpływa na aranżacyjną spójność.

Dekoracje na czasie – Przegląd najmodniejszych wzorów i kolorów

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o dekorację wnętrz. Nie poddawaj się jednak do końca sezonowej modzie, ale wyciągaj z niej to, co Ci odpowiada. W nowoczesnym salonie w 2023 modne są motywy wykonane w nowoczesnej technice nawiązującej do dawnych stylów malarskich. Ściany nowoczesnych wnętrz zdobią obrazy abstrakcyjne, kwiaty, dmuchawce, religijne i te w stylistyce glamour. Pożądane są również obrazy w częściach, czarno-białe i tzw. tryptyki. W dużym salonie ładnie zaprezentuje się duży panoramiczny obraz np. z krajobrazem czy z abstrakcyjnym motywem. Ale równie ciekawie będzie wyglądać galeria składająca się z kilku mniejszych obrazów. Obrazki może łączyć kolor lub motyw.

Techniczna rewolucja – Wybierz obraz na płótnie lub szkle

Jeśli znudziły Ci się tradycyjne nowoczesne obrazy do salonu, zdecyduj się na coś ekstrawaganckiego. Obraz na szkle świetnie kontrastuje   z matowymi meblami i dekorem. Dynamizuje wnętrze i dodaje mu sporo świeżości. Grafika zamknięta za szkłem prezentuje się bardzo efektownie. Kolory są głębokie, a światłocienie tworzą ciekawy efekt. Obraz zamknięty za wyraźnymi krawędziami jest bardzo dobrze widoczny. Z kolei obraz na płótnie wnosi do salonu nutkę klasycznej inspiracji i harmonii. Dodaje wnętrzu szlachetności i dobrego smaku. 

Jeśli dopasujesz obraz do wnętrza, osiągniesz wymarzony efekt. Nie spiesz się z wyborem. Przejrzyj blogi, artykuły w czasopismach branżowych i nowoczesne trendy, aby obraz idealnie dookreślał wnętrze.