Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Na czym polega profesjonalne czyszczenie i polimeryzacja posadzek?

czyszczenie i polimeryzacja posadzek

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że zadbane posadzki są ważne w każdym lokalu – tak w domu, jak i w sklepach, halach, magazynach i w obiektach przemysłowych. Niestety nie zawsze udaje się własnymi siłami właściwie wyczyścić posadzkę, jeśli nie ma się do dyspozycji odpowiednich maszyn. Na szczęście są firmy, które się tym zajmują. Na czym polega ich praca? Wyjaśniamy!

Profesjonalne czyszczenie posadzek

Aby dobrze oczyścić podłogi, potrzebne są dobre środki chemiczne, ale to nie wszystko. W wielkopowierzchniowych obiektach trzeba sobie radzić bardziej zaawansowanymi metodami. Bardzo często niezbędne są maszyny do mycia podłóg. To dzięki nim udaje się niedużym nakładem pracy i w krótkim czasie umyć posadzki. Sklep, hala przemysłowa, magazyn – to wszystko obiekty, w których wykorzystanie urządzenia do mycia podłóg jest koniecznością. Niestety nie zawsze firma jest w posiadaniu takiej maszyny. Nie mówiąc o oddelegowaniu pracownika, który miałby się nią zajmować. Właśnie dlatego często korzysta się z usług firm sprzątających. One mają maszyny do mycia podłóg oraz wysokiej jakości środki chemiczne. Firmy, których oferta to czyszczenie i polimeryzacja posadzek różnego typu posiadają wiedzę, sprzęt i preparaty, które zapewniają efektywne i szybkie mycie podłóg. Właśnie dlatego sama maszyna do mycia posadzek nie wystarczy. Trzeba wiedzieć też, jakie środki czyszczące do jakiego podłoża zastosować. Nie mówiąc o dodatkowym zabezpieczeniu podłogi, jakie daje polimeryzacja.

Maszyna czyszcząca kosztuje, tak jak i zatrudnienie osoby, która miałaby ją obsługiwać. Wybierając firmę sprzątającą, często podpisuje się umowę abonamentową i nie trzeba się martwić o nic. To wynajęta ekipa ma sprzęt, środki chemiczne, pracowników i know-how.

Polimeryzacja posadzek – co to?

Polimeryzacja podłóg polega na nałożeniu na posadzkę warstw polimerowych. Dzięki nim ochrania się powierzchnię, która jest narażona na intensywne użytkowanie. Polimeryzacja posadzek zwiększa ich trwałość, odporność na zarysowania i zabrudzenia. Warto wiedzieć, że dodatkowo podłoga prezentuje się znacznie lepiej. Dzięki polimeryzacji posadzek podłoże jest czyste, błyszczące i sterylne.

Zanim przystąpi się do nałożenia warstw polimerowych, niezbędne jest właściwe przygotowanie posadzek. W pierwszej kolejności dokładnie odkurza się lub zamiata się powierzchnię. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie na posadzce stripera, który usuwa plamy, które nie poddają się łatwo czyszczeniu, takie jak zacieki z olejów oraz stare warstwy polimerowe. Następnie ręcznie lub maszynowo czyści się powierzchnię. Później czas na kilkukrotne zneutralizowanie wodą czyszczonej posadzki. Po dokładnym osuszeniu nakłada się warstwy polimerowe. Ich ilość zależy od chłonności posadzki, ale też stopnia intensywności użytkowania podłogi.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie i polimeryzacja posadzek?

Aby wszystko podsumować, wystarczy dodać, że kluczowe tutaj jest to, by już na samym początku po położeniu podłogi, zadbać o jej polimeryzację. Dzięki temu zwiększy się jej trwałość. Nowa podłoga powinna być zabezpieczona na zarysowania, uszkodzenia i plamy. To pozwala – przy regularnej konserwacji powierzchni – utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

Jeśli zaniedbano podłoże na początku, da się jeszcze je odratować. Jednak konieczne jest wynajęcie firmy, która oferuje profesjonalne czyszczenie posadzek, a także jest w stanie je później zabezpieczyć polimeryzacją. Kluczowe jest również mycie podłogi preparatami, które w swoim składzie zawiera polimery zgodne z tymi, które znajdują się już w położonej powłoce polimerowej.