Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Meble do salonu – czym kierować się przy wyborze?

salon

Salon to miejsce ze wszech miar wyjątkowe i to niezależnie od metrażu czy też stylu, który w nim panuje. To tutaj odpoczywasz i spędzasz czas z rodziną czy przyjaciółmi. Tu również zapraszasz swoich gości, jest on zatem nie tylko domowym centrum relaksu, ale też wizytówką Twojego mieszkania. Często o salonie mówi się wręcz, że jest sercem domu i nie ma w tym żadnej przesady. O czym musisz pamiętać, biorąc się za urządzanie salonu i na jakie meble do salonu się zdecydować? Oto garść wskazówek.

Urządzenie salonu – o czym pomyśleć na początku?

Nim zabierzesz się za urządzanie salonu i wybór przeznaczonych do niego mebli, warto zastanowić się, jakie funkcje będzie on pełnił w Twoim domu. Oczywiście mowa tu o kilku rolach po trochu, niemniej tryb życia Twojej rodziny i Wasz sposób bycia wpłyną na to, czym pokój dzienny będzie dla Was przede wszystkim. Lubicie spędzać czas głównie we własnym gronie? A może uwielbiacie organizować spotkania towarzyskie? Salon to dla Was przede wszystkim miejsce wypoczynku przed telewizorem, a może wnętrze, w którym lubicie odpoczywać przy ciekawej lekturze? Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania, o wiele łatwiej będzie Ci wybrać meble do salonu.

Meble do salonu – dostosowane do jego funkcji

Jeżeli dużo czasu spędzacie rodzinnie przed ekranem telewizora, czy to oglądając seriale, czy też grając w gry na konsoli, to właśnie stolik kawowy i wygodna sofa, a naprzeciw nich stolik RTV i telewizor, stanowić będą centrum salonu. W takiej sytuacji odpowiednio wcześnie warto też dobrze rozplanować wszelkie przyłącza, dzięki czemu kable nie będą rzucać się w oczy.

Jeżeli uwielbiasz podejmować gości, warto rozważyć połączenie salonu z jadalnią – niewielki stolik kawowy może nie wystarczyć do wspólnego biesiadowania, szczególnie jeśli będą to większe imprezy. W takiej sytuacji na pewno przydadzą się też dodatkowe krzesła i barek. Jeśli natomiast preferujesz spokojny odpoczynek z książką w dłoni, nie zapomnij o funkcjonalnej biblioteczce, gdzie wyeksponujesz woluminy oraz o przepastnym fotelu, w którym zasiądziesz, by zatopić się w lekturze.

Nowoczesne i stylowe meble do salonu – wybierz wystrój dla siebie

Salon może mieć różne oblicza nie tylko w zależności od tego, jaką głównie funkcję ma pełnić. Jego wygląd zależał będzie także od stylu, który preferujesz. Może być zatem przytulny i wypełniony harmonią, co zachęcać będzie do błogiego relaksu. Tutaj sprawdzą się klasyczne meble do salonu połączone z ciepłem miłych w dotyku tkanin oraz romantycznych dodatków. A może marzy Ci się salon, w którym wiodą prym elegancja i wytworność, mające zachwycić nie tylko Ciebie, ale i Twoich gości? Do takiego wystroju warto dobrać elementy dekoracyjne spod znaku glamour. Pokój dzienny może być też zaaranżowany w stylu na wskroś nowoczesnym, modernistycznym czy skandynawskim. Możesz wreszcie postawić też na eklektyzm bazujący na często wręcz zaskakujących zestawieniach aranżacyjnych, łączeniach tego, co do tej pory wydawało się jakby z dwóch różnych światów.

Niezależnie od tego, jaki styl zapanuje w Twoim pokoju dziennym i jakie funkcje będzie pełniło to pomieszczenie, warto wybrać takie meble do salonu, które zachwycą swoim wyglądem, a jednocześnie będą funkcjonalne i solidnie wykonane. W końcu jest to zakup na lata, a nie na kilka sezonów. Nowoczesne i stylowe meble do salonu ma w swojej ofercie Szynaka Meble.

A jak wygląda Twój salon marzeń?