Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Materace Tempur – dobry wybór, dobry sen

materace Tempur

Łóżko jest funkcjonalnym i wygodnym miejscem do spania tylko wtedy, gdy jest wyposażone w odpowiedni materac i dopasowany stelaż. Przede wszystkim przed materacem stawiane są dwa ważne wymagania: musi dopasować się do całego ciała podczas leżenia lub spania, a jednocześnie zapewniać dobre podparcie, aby kręgosłup leżał ergonomicznie. Wymienione właściwości materaca należy zachować również przy zmianie pozycji do spania.

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, z których każdy charakteryzuje się indywidualnymi możliwościami oraz ma różne zalety i wady. W tym artykule wyjaśniamy, co warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu materaca na przykładzie dobrze znanych na rynku materacy Tempur. 

Optymalna adaptacja ciała

Materace Tempur znane są z idealnego dopasowania się do ciała i zapewnienia solidnego podparcia dla kręgosłupa. Sukces tej marki tkwi w zastosowaniu unikalnego materiału stworzonego przez NASA, na potrzeby astronautów podczas lotów w kosmos. Pianka Tempur zbudowana jest z komórek o otwartej strukturze, dzięki czemu pod wpływem nacisku i temperatury idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i pozycji w jakiej śpimy. Z przykładową kolekcją Tempur można zapoznać się na salonsnu.pl/18-kolekcja-sensation.

Dlaczego warto zdecydować się na właśnie taki materac? W pozycji leżącej materac powinien dopasować się do kształtu kręgosłupa, tak aby był utrzymany w swoim naturalnym kształcie podwójnej litery S. Ważne jest, aby uda i górna część ciała tworzyły poziomą linię, a miednica nie zapadała się i nie tworzyła nienaturalnego wygięcia kręgosłupa.

Jeśli obrócisz się na bok, ramiona i biodra powinny zagłębić się w materac tylko na tyle, aby kręgosłup znajdował się w poziomej linii. Jeśli wybierzesz materac, który jest zbyt miękki lub zbyt twardy, Twoja postawa nie będzie odpowiednio lub zbyt mocno podtrzymywana. Powoduje to odchylenie okolicy ramion i miednicy. Taka zła postawa jest często przyczyną zaburzeń snu. Nadmierne punkty nacisku mogą również ograniczać przepływ krwi i prowadzić do drętwienia dłoni, a nawet ramion. Aby tego uniknąć warto wybrać materac z linii produktów Tempur.

Materace i środowisko do spania

Oprócz optymalnej adaptacji materac musi być w stanie wchłaniać i uwalniać wilgoć. Pomaga to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny oraz ogranicza namnażanie się bakterii i roztoczy. Taką cechę posiadają materace Tempur, które dzięki otwartokomórkowej budowie doskonale odprowadzają wilgoć, dając poczucie świeżości i komfortu. Aby podnieść wygodę i orzeźwiające odczucia podczas snu, Tempur wprowadził do swoich produktów technologię CoolTouch. Dzięki zastosowaniu struktury otwartego włókna o wielokanalikowej budowie, materac jeszcze lepiej oddaje ciepło i wilgoć, zapewniając wyjątkowe poczucie chłodu podczas snu. Materace z tą technologią dostępne są w serii Luxe, na przykład w modelu Cloud Luxe, który dostępny jest na salonsnu.pl/materace-tempur/563-materac-tempur-cloud-luxe.

Aby zapewnić dobrą higienę łóżka, warto też wybrać materac, który posiada zdejmowany i nadający się do prania pokrowiec. To kolejna cecha materacy Tempur, które posiadają wyjątkowy pokrowiec QuickRefresh. Można go prać w temperaturze nawet 60 ℃, co podnosi jakość użytkowania i zapewnia prawdziwe poczucie komfortu.

artykuł sponsorowany.