Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Kwietniki ścienne – gustowna zieleń w domu i na balkonie

Kwietniki ścienne

Rośliny doniczkowe to istotny element wystroju mieszkań, balkonów, tarasów czy ogrodów. Metalowe kwietniki ścienne to oprawa, która dodatkowo wyeksponuje piękno roślinności. 

Kwiaty w domu nie tylko wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, oczyszczając powietrze, dbając o jego odpowiednią wilgotność i produkując tlen. Patrzenie na roślinność koi, a więc kwiaty domowe to także pozytywny wpływ na naszą psychikę. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, wiszący kwietnik podkreśli klimat wnętrza. Szczególnie gustowne i eleganckie są kwietniki wiszące wykonane z metalu. Kwietnik ścienny tego typu posiada niezaprzeczalne walory estetyczne.

Kwietnik wiszący – perfekcyjna ekspozycja kwiatów

Kwiaty, by mogły zachwycać swoją urodą, potrzebują dobrej ekspozycji. Do tego celu służą kwietniki. Kwietnik wiszący na ścianie to nie tylko sposób na wyeksponowanie roślinności – szczególnie efektownie wyglądają w nich kwiaty pnące się, jak np. bluszcz. To także sposób na ozdobienie ściany. Kwietniki wykonane z metalu w stylu minimalistycznym o geometrycznych kształtach są przeznaczone dla miłośników zieleni zamieszkujących nowoczesne wnętrza. Nawet mocno industrialny w stylu loft nie straci na swojej oryginalności, gdy minimalistyczny kwietnik ścienny pojawi się wraz z rośliną na ścianie. Tego typu kwietniki to dodatek, który sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, ale także tradycyjnych. Z racji swojej ascetycznej konstrukcji takie kwietniki o oryginalnym designie zdadzą egzamin we wnętrzach mniejszych. Nie będą przytłaczać sobą pomieszczenia. Poza tym w przypadku małych wnętrz czasami trudno znaleźć miejsce na kwiaty – na podłodze czy parapecie. Kwietniki ścienne są więc w tym przypadku przemyślanym rozwiązaniem.

Kwietniki metalowe – gustowny i praktyczny dodatek

Kwietniki metalowe to nie tylko walory estetyczne. To także dobra inwestycja, gdyż kwietnik tego typu cechuje niebywała trwałość. Dotyczy ona odporności zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i te, na które narażone są kwietniki montowane na zewnątrz – na balkonach czy tarasach. Kwietniki balkonowe metalowe, inaczej niż te wykonane z tworzyw sztucznych, nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur i intensywnego działania promieni słonecznych.

Oazę spokoju, jaką powinien być dom, warto wypełnić kwiatami. To uniwersalne rozwiązanie, które pomoże w tym zadaniu, a jego efekty na pewno zaprocentują – wysoką estetyką mieszkania i dobrym samopoczuciem jego lokatorów.