Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakich części używa się podczas serwisu napędów do bram? Same fakty!

brama garażowa

Bramy garażowe to dzisiaj konstrukcje niezwykle zróżnicowane. Niemniej zdecydowanie dominują modele automatyczne, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Każda taka brama posiada napęd. Wysokiej jakości bramy posiadają napędy, które działają sprawnie przez wiele lat. Niemniej, aby tak było, nawet one muszą być odpowiednio serwisowane. Na czym polega serwis napędów do bram? Jakie części najczęściej wymagają wymiany? Odpowiadamy!

Napędy do bram i ich najważniejsze elementy

Zastanawiasz się może, jakiego rodzaju napędy stosuje się w bramach? Otóż napędy do bram to modele silnikowe. Oznacza to, że napędy opierają się na pracy elektrycznej jednostki napędowej, która wprawiając w ruch kolejne elementy, ostatecznie powoduje przesunięcie lub otworzenie bramy.

Najistotniejszym elementem napędu do bramy jest niewątpliwie silnik. Działa on dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Kolejne elementy to części typowe dla układów silnikowych. Za przekazanie siły i wykonanie ruchu bramy odpowiadają siłowniki pneumatyczne. Zarówno jednostka napędowa, jak i siłowniki, są wyposażone w szereg uszczelek, ponieważ dla pracy tego układu wyjątkowo istotna jest absolutna szczelność.

Części podlegające wymianie

Tak naprawdę awarii czy uszkodzeniu może ulec każdy element napędu do bramy. Niemniej niektóre elementy są wymieniane zdecydowanie częściej niż pozostałe. W ramach standardowego serwisu wymienia się zwykle uszczelki. To części eksploatacyjne, a przy tym kluczowe dla poprawności i bezpieczeństwa pracy bramy. Co więcej, ich zakup nie jest dużym wydatkiem. To wszystko sprawia, że uszczelki do napędów do bram wymienia się regularnie, nawet jeśli nie są jeszcze całkowicie zużyte.

Ponadto zużyciu ulegają siłowniki. Na rynku dostępnych jest wiele, różnorodnych siłowników. Niemniej każdy z nich ma określoną liczbę ruchów, które może wykonać. Oznacza to, że choć zwykle dochodzi do tego dopiero po latach, prędzej czy później będzie trzeba wymienić siłownik w napędzie bramy.

Zapraszamy po więcej informacji: Napędy do bram Poznań.