Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Kupujemy biurko do domu i do firmy: które rozwiązania będą najlepsze?

biurko

W czasach pracy oraz nauki zdalnej bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu stało się biurko. Dobrze dobrane do stylistyki pokoju i odpowiednio wybrane może naprawdę cieszyć swoim wyglądem oraz praktycznością. Jakie biurka są obecnie dostępne na rynku? Na które szczególnie warto postawić i właściwie dlaczego warto wyposażyć tego rodzaju mebel? Co wziąć po uwagę planując zakup nowych biurek dla pracowników? Na te i inne pytania dotyczące biurek odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Biurko – czy i dlaczego warto?

Praca biurowa w domu czy nawet zwyczajne odrabianie lekcji po zajęciach stacjonarnych w szkole wymagają odpowiedniego przygotowania. Dobrze dopasowane biurko sprawia, że tego rodzaju czynności stają się łatwiejsze. Nawet na najbardziej wygodnej kanapie przy małym stoliku pisanie na klawiaturze nie będzie komfortowe. Biurko pozwala na ustawienie ekranu monitora oraz klawiatury w taki sposób, aby praca naprawdę szła sprawie. Dodatkowo obecnie biurka mają często wmontowane szafki oraz szuflady, dzięki którym unikniesz szukania akcesoriów takich jak długopisy, notesy czy kolorowe markery.

Do jakiego stylu pasują białe biurka?

Kolor biały świetnie współgra z innymi barwami (zobacz biurka w kolorze białym). Można go łączyć zarówno z intensywnymi kolorami, jak i z tymi bardziej zgaszonymi czy z pastelami. W biurach pod względem estetycznym białe biurka będą dobrze wyglądać w połączeniu z klasyczną szarością na ścianach, choć w przypadku modnego nude czy jasnego brązu całość również będzie prezentować się bardzo ciekawie. W domu białe biurko to dobry pomysł dla dziewczynki, która ma pokój pełen różowych i pudrowo-różowych dodatków.

białe biurko

Półki nad biurko – element dekoracyjny i nie tylko

Wyposażenie biurka w dodatkową półkę znajdującą się nad nim to znakomite rozwiązanie zwłaszcza w przypadku ograniczonej przestrzeni. Osoba korzystająca z biurka będzie mogła podczas pracy lub nauki skorzystać z dodatkowego miejsca na rozłożenie niezbędnych rzeczy. Dodatkowo estetycznie wykonana półka (zobacz półki przeznaczone nad biurko) może dodać wiele w każdej aranżacji.  Półki nad biurko tego rodzaju mogą mieć różne rozmiary i kształty – wybór jest ogromny.

półka nad biurkiem

Popularne biurka do pracy i nauki

Obecnie najbardziej popularnym modelem biurka jest model prostokątny. W biurach często spotyka się biurka drewniane, które są idealnie dopasowane kolorystycznie do zestawów mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Prostokątny format jest bardzo praktyczny, ponieważ doskonale nadaje się do pracy przy komputerze.  Ciekawą i budzącą coraz większe zainteresowanie alternatywą dla klasycznych rozwiązań jest biurko chowane. Złożone często wygląda jak zwyczajna szafka, ale wyposażona w rozkładany blat.

biurko

Biurka do pracy – na co zwrócić uwagę?

Planując wymianę mebli w biurze warto zastanowić się nad ogólną stylistyką wnętrza. Jest ono bardziej nowoczesne czy klasyczne? W pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się czarne modele. Tego rodzaju opcja będzie idealna przy pracy kreatywnej dla firmy kojarzonej z innowacyjnością. Biuro często znajduje się w siedzibie firmy i dlatego stawowi coś w rodzaju jej wizytówki. Z tego powodu warto zadbać o dobre dopasowanie biurek do stylu. Drewniane biurka z nadstawkami lub potężne skośne modele to znakomite opcje przy stylu klasycznym. Kupując biurka warto sprawdzić jego rozmiar (sprawdź wymiary biurka). Przy pracy przed komputerem szerokie biurko jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dodatkowe szuflady czy kontenerki ukryte wewnątrz biurka pozwolą zaoszczędzić przestrzeń meblową, dlatego również zasługują na uwagę.