Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jaki koszt wynajmu osuszaczy do piwnicy

koszt wynajmu osuszaczy do piwnicy

Wilgoć czy woda mogą się pojawić w piwnicy z wielu powodów. Niemniej bez względu na przyczynę, osuszanie piwnicy jest wtedy konieczne. Każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak wiele osób zwleka z wykonaniem zabiegu ze względu na obawy o koszty. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Ile może kosztować wynajem osuszacza i od czego zależy cena? Na czym tak właściwie polega osuszanie w najniżej położonym pomieszczeniu w domu? Sprawdzamy!

Jak przeprowadzić osuszanie piwnicy?

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, osuszanie piwnicy ma różne przyczyny. Powód, przez który wilgoć lub woda pojawiły się w pomieszczeniu ma duże znaczenie dla zakresu prac do wykonania. Jeśli doszło do zalania, konieczne będzie osuszanie nie tylko powietrza, ale też ścian i wszelkich zakamarków. W przypadku, gdy wilgoć jest efektem położenia piwnicy i przenikania jej z gruntu, często wystarczy osuszanie ścian, ewentualnie dodatkowo osusza się powietrze. Wiele zależy też od skali, czyli od tego, czy mamy do czynienia z wodą i ewentualnie w jakiej ilości, czy też problemem jest jedynie niewielka wilgoć.

Powyższe czynniki decydują o doborze osuszaczy. Warto w tej kwestii skonsultować się z fachowcami. Trzeba też pamiętać, że im większy zakres prac do wykonania, tym wyższy będzie koszt zabiegu. Konieczny może być bowiem wynajem 2 lub nawet 3 osuszaczy. Mowa o sytuacji, w której w piwnicy pojawiło się wiele wody i to we wszystkich jej obszarach, łącznie ze strefą podpodłogową.

Cena wynajmu osuszacza

Przechodząc do konkretów, przyglądnijmy się cenom osuszaczy. Zakup sprzętu do osuszania piwnicy to koszt przynajmniej kilku tysięcy złotych. Natomiast wynajem to koszt już od kilkudziesięciu złotych dziennie. Jeśli będziemy potrzebować 2 lub 3 urządzeń do jednego zadania, często możemy liczyć na zniżkę od firmy, oferującej wynajem. Warto pamiętać, że cena jest zależna od parametrów sprzętu, czyli przede wszystkim jego efektywności. Znaczenie ma również wybór wypożyczalni, ponieważ oferty znacząco się między sobą różnią.

Zapraszamy po więcej informacji: Osuszanie piwnicy Poznań.