Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać meblościankę do pokoju dziennego, do salonu?

meble

Wyposażenie i urządzenie mieszkania to bardzo ważne kwestie, pozwalające na spokojne przebywanie we własnej oazie spokoju. Ważny jest każdy mebel, który wybierzesz do domu, ponieważ to właśnie meble i akcesoria są duszą całego pomieszczenia. W żadnym salonie nie może oczywiście zabraknąć meblościanki. Jak ją wybrać?

Jak wybrać meblościankę do salonu?

Salon to miejsce, gdzie spędzamy czas w dzień, relaksując się po pracy lub podczas wolnego weekendu. To w pokoju dziennym zazwyczaj przyjmujemy gości oraz spotykamy się z rodziną.  Meblościanka w salonie powinna spełniać kilka funkcji – przede wszystkim być przestronna, nie zabierająca dużo przestrzeni oraz, oczywiście, gustowna. Różne meblościanki sprawdź na sprzedajemy.pl/dom-i-ogrod/meble/komplety-mebli, stronie, dzięki której niedrogo kupisz wszystkie potrzebne do mieszkania sprzęty i meble. Pamiętaj, że meblościanka, którą wybierzesz powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dobrze, żeby miała zasuwane półki, tak, aby kurz nie osiadał na trzymanych w  szafce przedmiotach. Najlepiej także by było, gdyby meblościanka nie była zbyt duża – oczywiście, jeśli mamy sporo bibelotów, większy mebel się przyda, warto jednak zachować umiar i nie zagracać salonu dużą ilością elementów.

Rodzaje meblościanek do pokoju dziennego

Meblościanki mogą być wykonane z różnych materiałów – może to być drewno, sklejka, niekiedy metal, często również są to materiały mieszane, w których dużą rolę odgrywa szklana witryna. Materiał, z którego wykonana jest meblościanka dobierz do charakteru salonu. Jeśli preferujesz styl industrialny, dobrym materiałem będzie ciężkie drewno, jeśli stawiasz na nowoczesność, możesz postawić na sklejkę połączoną z drewnem.

Meblościanki mogą się dzielić na regularne i nieregularne. Te pierwsze zachowują jednolitą strukturę i pasują raczej do klasycznych wnętrz. Drugie natomiast łączą w sobie różne kształty, często elementy wewnątrz meblościanki można dowolnie ustawiać i przemieszczać. Nieregularne meblościanki będą pasować do wszelkich wnętrz artystycznych a także do stylu pop-artowskiego.

Jak urządzić salon?

Salon to dusza całego domu. Urządzenie go to nie lada wyzwanie. Z jednej strony chcemy, aby spodobał się gościom, z drugiej pragniemy, aby był jak najbardziej funkcjonalny i wygodny. Jeśli dopiero zabieramy się za urządzanie salonu, pamiętajmy, że powinniśmy się kierować przede wszystkim naszą własną wygodą i gustem – to my będziemy osobami, które w tym miejscu będą spędzać najwięcej czasu. Istnieje wiele trendów wnętrzarskich i kilka głównych nurtów, wśród których tryumfy święci przede wszystkim styl skandynawski, nowoczesny, industrialny czy glamour. Warto jednak zerkać również do przeszłości – powraca silnie obecny jakiś czas temu trend kolonialny oraz styl vintage. Ostatnio zwraca się również uwagę na obecność roślin w przestrzeni domowej. Produkują one potrzebny dla nas tlen i uspokajają. Warto więc postawić w salonie na zieleń.