Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak urządzić styl skandynawski? 5 sposobów na dodanie drewnianych akcentów

styl skandynawski

Styl skandynawski zawędrował do naszych wnętrz już stosunkowo dawno. Każdego roku zyskuje jednak coraz większą popularność. Nic dziwnego! Jasne wnętrza, drewniane elementy, spójność z naturą… to wszystko wygląda naprawdę niesamowicie. Sam estetyka jest także przyjazna ludziom i zwierzętom, dzięki swojej funkcjonalności. Jak urządzić dom w stylu skandynawskim? Poznaj 5 sposobów na dodanie drewnianych akcentów!

Styl skandynawski – pełen drewna i naturalnych elementów

Styl skandynawski wyróżnia się swoją prostotą i zarazem pięknem. Białe ściany są okraszone drewnianymi ramami, a na podłodze stoją meble w kolorach natury. W tym stylu możemy urządzić tak naprawdę każde pomieszczenie w domu: od sypialni aż po łazienkę. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Najważniejszą z nich jest minimalizm w dodatkach. Skupiamy się na roślinach, drewnianych akcentach zamiast bibelotów. Następnie powinniśmy wybrać kolory – te w stylu skandynawskim są stonowane, spokojne i jasne. Może być to biel, szarość, bardzo jasny beż. Dobrym pomysłem są także akcenty w zgaszonych zieleniach, które idealnie będą pasować do drewnianych akcentów. Jakie drewniane elementy warto wprowadzić do wnętrza?

styl skandynawski

5 sposobów na dodanie drewnianych akcentów we wnętrzach

1.Drewniana podłoga, panele lub płytki o wyglądzie jasnego drewna

We wnętrzach możemy położyć zarówno jasne panele, jak i gres drewnopodobny w różnych odcieniach. Jeśli dysponujemy małym mieszkaniem, lepiej postawić na jasne podłogi, które optycznie powiększą przestrzeń. Na większych metrażach panuje pełna dowolność. Pamiętajmy, by odcień podłogi był spójny z pozostałymi elementami aranżacji.

2. Drewniane meble

Najprostszym sposobem na dodanie drewnianych akcentów jest wybór mebli z drewnianymi frontami. Możemy także postawić na białe meble, które mają w sobie niewielkie akcenty w odcieniu jasnego drewna. Będą świetnie się komponować ze stonowanymi ścianami i jednocześnie ożywiać wnętrze. 

3. Akcenty w łazience

W łazience możemy położyć płytki, które swoim wyglądem będą przypominać drewniane panele. Możemy także położyć gresy na ścianach. Jeśli to dla nas zbyt dużo, warto umieścić je w okolicach wanny, pod prysznicem czy też nad umywalką. Takie akcenty z pewnością zawsze niesamowity efekt.

4. Drewniane akcesoria kuchenne oraz dodatki

Równie prostym sposobem na wprowadzenie drewnianych akcentów do mieszkania, bez konieczności robienia remontu, jest zakup drewnianych akcesoriów do kuchni. Mogą być to łyżki do mieszania potraw na patelni, trzepaczka z drewnianą rączką czy pojemnik na kawę i herbatę. Dobrym pomysłem będą także doniczki na rośliny, pomalowane w taki sposób, jakby były drewniane. To sprawi, że całe wnętrze zacznie wyglądać spójnie.

5. Hol z drewnianymi akcentami

Praktycznym sposobem na wprowadzenie drewnianych akcentów w mieszkaniu będzie położenie ciemnego gresu na podłodze w holu (warto przeczytać artykuł o różnicach i gatunkach gresu: https://klink.pl/blog/gres-rodzaje-i-roznice-w-gatunkach.html). Możesz także położyć je na dolnej części ściany, dzięki czemu nie będzie na niej widać śladów butów, które każdego dnia obijają się o jasną farbę. 

styl skandynawski

Styl skandynawski? To proste!

Urządzenie domu lub mieszkania w stylu skandynawskim nie jest trudne. Więcej: jest stosunkowo proste. Wystarczą jasne ściany i meble oraz różne, przemyślane dodatki z prawdziwego drewna lub pomalowane tak, by dobrze je imitowały.