Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Ile kosztuje wywóz gruzu?

wywóz gruzu

Prace remontowe w mieszkaniach i domach praktycznie zawsze generują dużą ilość odpadów, szczególnie jeśli dotyczą rozbiórek ścian. Im większy zakres remontu (np. generalna zmiana wyglądu i wielkości wszystkich pomieszczeń), tym więcej wytwarzamy odpadów.

W jaki sposób legalnie, bezpiecznie i bezproblemowo zorganizować ich wywóz? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej wywóz gruzu. Jednak co warto wiedzieć przed zleceniem usługi tego typu? Jakie czynniki wpływają na cenę?

Co wpływa na cenę wywozu gruzu?

Na początku warto zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje gruzu. Najbardziej wartościowym materiałem jest czysty gruz składający m.in. z fragmentów betonu, cegieł, ceramiki, niewielkiej domieszki tynku i czystej ziemi. Wywóz takiego materiału jest najtańszą opcją. Zapłata za wywóz zmieszanych odpadów budowalnych jest droższym rozwiązaniem. Przyczyną wyższej ceny jest nie tylko konieczność segregacji, ale również ograniczone możliwości związane z recyklingiem.

Na finalną cenę usługi, oprócz rodzaju odpadów, wpływa też wielkość, a dokładniej pojemność kontenera wyrażana w metrach sześciennych (w skrócie m³). Kontener jest wykonany z wytrzymałej stali, dzięki czemu w trakcie prawidłowego załadunku nie ma obaw o jego uszkodzenie. Im większy (bardziej pojemny), tym cena za wywóz jest odpowiednio wyższa.

Wywóz gruzu – dodatkowe informacje i porady

Przed wyborem konkretnej pojemności zamawianego kontenera (np. 5,5m³, 7,5m³ lub 10m³) warto zebrać wszystkie odpady budowlane w jednym miejscu. Dlaczego? Ułatwi to prawidłowe oszacowanie całkowitej ilości gruzu przeznaczonego do wywozu. Niestety jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas zamawiania usługi jest wybranie zbyt małego kontenera. Pozorne oszczędności szybko zmieniają się w dodatkowe wydatki, związane z koniecznością zapłaty za kolejny kontener. Ponadto w trakcie ustalania szczegółów zamówienia trzeba sprecyzować termin i miejsce dostawy, wymiany i odbioru kontenera.

Zapraszamy do współpracy: wywóz gruzu ostrów wlkp