Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Home office – co powiesić na ścianie w domowym biurze?

ściana w salonie

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na pracę w trybie zdalnym. To wygodne rozwiązanie które, zdaniem niektórych, korzystnie wpływa na produktywność pracowników. Dla własnego komfortu warto zadbać o domowe stanowisko pracy. Oprócz profilowanego krzesła i dużego biurka należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu, a także aranżacji otoczenie. Dla stworzenia harmonijnej atmosfery warto postawić kilka zielonych dodatków, a także zadbać o dekoracje ścian. Dyplomy na ścianie w biurze będą kreatywnym rozwiązaniem i z pewnością zwrócą uwagę. Jak dobrze je zaaranżować? Podpowiadamy!

Dyplomy na ścianie w biurze w drewnianej ramie

Ramy z drewna świetnie sprawdzą się do oprawy obrazów czy rodzinnych zdjęć, ale nie tylko. Mogą okazać się świetnym rozwiązaniem również w przypadku, gdy decydujemy się na dyplomy na ścianie w biurze. W porównaniu z klasyczną antyramą, drewno wprowadza wyjątkowy klimat i oferuje więcej możliwości kreatywnych aranżacji. Dobór szerokości ramy powinien być dostosowany do wymiarów dokumentów. Natomiast faktura drewna powinna być klasyczna, bez wyszukanych zdobień. Dzięki temu dyplomy na ścianie w biurze staną się centralną częścią kompozycji. 

Detale mają znaczenie

Odpowiedni dobór ramy to nie wszystko. Niezwykle ważne jest, aby dyplomy na ścianie w biurze były zabezpieczone przed niszczeniem. Korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie metody passe-partout, która separuje dokument od szyby. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza, co zapobiega gromadzeniu wilgoci. Dyplomy nie ulegają falowaniu, a cała kompozycja zyskuje na głębi. Istotną decyzją jest również dobór frontu. Można wybierać między szkłem a lżejszą alternatywą plexi. Jednak w przypadku drewnianych ram warto postawić na tradycyjne rozwiązanie ze szkła. Dzięki temu całość nabierze spójnego charakteru. Co więcej, by dyplomy na ścianę w biurze były dobrze widoczne, zaleca się zastosowanie szyby z powłoką antyrefleksyjną. Taka rozwiązanie redukuje refleksy świetle, a dodatkowo chroni dokument, dzięki filtrom UV.

Jak ułożyć dyplomy na ścianie w biurze? 

Jeśli decydujemy się na kilka dyplomów, warto umieścić je w formie galerii. W zależności od grubości i koloru ram można tworzyć stylowe kompozycje. Dyplomy na ścianie w biurze najlepiej będą się prezentować w prostokątnych ramach, w jasnych barwach. By nadać galerii charakteru, warto zróżnicować ramy pod względem rozmiaru i odcieni koloru. Zanim jednak rozpoczniemy proces montażu dyplomów na ścianie w biurze, warto stworzyć precyzyjny plan ich ułożenia. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych poprawek.