Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Filtr wody do ekspresów do kawy AEG

ekspres do kawy

Chcąc uzyskać maksymalnie smaczną i aromatyczną kawę wiele użytkowników na różne sposoby kombinuje zmieniając ekspres na nowy czy poszukując najbardziej ekskluzywnych ziaren kawy. A co jeśli problem tkwi gdzie indziej? Bardzo często woda używana do parzenia kawy jest wątpliwe jakości. Filtr wody do ekspresów do kawy AEG potrafi oczyścić nawet mocno zanieczyszczoną wodę gwarantując jej optymalne warunki do spożycia.

Filtr wody do ekspresów do kawy AEG – charakterystyka produktu

Filtr wody do ekspresów do kawy AEG jest kompleksowym akcesorium, które potrafi odmienić jakość kawy o 180 stopni. Jego zadaniem jest oczyszczenie wody z chloru, pestycydów, zanieczyszczeń, a nawet metali. Zamyka on wszystkie te zanieczyszczenia w swoim wnętrzu sprawiając, że woda jest idealnie zdatna do spożycia. Filtr wody do ekspresów do kawy AEG posiada w swojej budowie:

-Węgiel aktywny; jest głównym składnikiem, który zbiera metale ciężkie, pestycydy czy też chlor. Posiada on właściwości absorpcyjne – zbudowany jest z okrągłych granulek węgla aktywnego, które zbierają z wody wcześniej wymienione substancje. Takie chłonne właściwości są jednak ograniczone  węgiel aktywny ma pewne maksymalne możliwości wchłaniania, po których już nie może funkcjonować. Dlatego okresowa wymiana filtra jest tak ważna.

-Żywica jonowymienna; zadaniem żywicy jonowymiennej, która znajduje się we wnętrzu filtra jest zmiękczanie wody. Z perspektywy ekspresu do kawy jest to bardzo ważne. Dzięki niej filtr wody do ekspresów do kawy AEG usuwa jony magnezu czy wapnia mogące wytrącać się w postaci węglanów tworząc osad. Taki osad może niszczyć jakość ekspresu sprawiając, że będzie gorzej pracował.

Jak wymienić filtr wody do ekspresów do kawy AEG

Wymiana filtra do ekspresu jest bardzo prosta. Na początku z ekspresu wyjmuje się zbiornik na wodę, a następnie odkręca starszy filtr. Po jego wyrzuceniu montuje się nowy filtr wody wkręcając go na miejsce poprzedniego. To wszystko! Teraz wystarczy nalać wodę do zbiornika i cieszyć się smakiem kawy wolnej od wszystkich zanieczyszczeń.