Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Do jakich wnętrz pasują antyczne biurka?

meble i akcesoria antyczne

Aranżując wnętrza, dbamy nie tylko o to, aby były funkcjonalne, ale i stylowe oraz oryginalne. Od kilku lat zauważyć można rosnące zainteresowanie antycznymi meblami, które pozwalają na uzyskanie takiego efektu. Dzisiaj skupiamy się na kwestii urządzenia pomieszczenia, w którym stanie stylowe, staroświeckie biurko. O czym trzeba pamiętać, aranżując je?

Gdzie zaaranżować antyczne biurko?

Antyczne biurka to meble bardzo dekoracyjne i masywne. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których nie tylko pracujemy, ale i przyjmujemy kontrahentów, czyli w gabinetach. Dodatkowo to bardzo dobre wyposażenie domowego biura, w którym chcemy uzyskać profesjonalny elegancki wygląd. Zazwyczaj posiadają wiele szafek i szuflad (czasem zamykanych), przez co idealnie sprawdzą się do przechowania dokumentów czy sprzętu elektronicznego. Mimo solidnego wykonania i wysokiej trwałości antyczne biurka bardzo rzadko aranżowane są w pokojach dziecięcych. Mogą one być zbyt ciężkie i przytłaczające w pomieszczeniu przeznaczonym dla malucha. Warto podkreślić, że tego typu meble to nie tylko rozwiązanie do gabinetu czy kącika do pracy, ponieważ idealnie sprawdzą się jako stylowa toaletka. Antyczne biurka w stylu neobarokowym podejrzysz na antiquebeauty.eu, z powodzeniem można zaaranżować je w sypialni lub garderobie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór lekkiego modelu z pojemnymi szufladami, w którym pomieścić będzie można kosmetyki i akcesoria. Ponadto w tej roli dobrze sprawdzi się sekretarzyk.

W jakim stylu sprawdzi się antyczne biurko?

Antyczne biura są bardzo stylowymi, luksusowymi meblami, które najczęściej wykonane są z naturalnego drewna. Z tego powodu idealnie sprawdzą się w stylach: glamour (zwłaszcza te lakierowane na wysoki połysk), vintage oraz retro. Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie tego typu mebla w pomieszczeniu w stylu eklektycznym, ponadto wspaniale dopasuje się do elementów wyposażenia pomieszczenia utrzymanego w klasyczne stylistyce. Warto podkreślić, że biurko antyczne w ciemnym kolorze bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach kolonialnych. Ponadto to doskonałe rozwiązanie do mieszkań lub domów urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym czy modern. To jeden z gorętszych trendów wnętrzarskich, ponieważ aranżacja antycznego biurka pozwala na wprowadzenie do wnętrza ciepłej, domowej atmosfery, która przełamie chłód i prostotę panujące w pokoju. Dodatkowo mebel będzie wspaniałym elementem dekoracyjnym, który z pewnością będzie przykuwać wzrok innych, poprzez wyróżnianie się na tle prostych form. Warto podkreślić, że w wyżej wymienionych stylach duży nacisk kładzie się na wysoką jakość, której nie można odmówić antycznym biurkom.

Jakie meble dobrać do antycznego biurka?

Antyczne meble mogą wydawać się trudne do zaaranżowania. Jakie pozostałe elementy dobrać do stylowego biurka, by kompozycja była spójna oraz praktyczna? Gdy stanie ono w miejscu pracy bardzo ważne jest dobranie wygodnego fotela biurowego – świetnym rozwiązaniem może być skórzany, pikowany lub minimalistyczny mebel – należy dopasować go do charakteru wnętrza. Mimo wysokiej wygody odradzane są fotele gamingowe, które swoim designem mogą przygasić stylowy charakter mebla. W biurze niezwykle ważne są także regały oraz półki ścienne. Gdy antyczne biurko pełnić będzie funkcję toaletki, należy dobrać do niego stylowe, wygodne krzesło – bardzo dobrze sprawdzi się przezroczysty model wykonany z akrylu. Miejscem do siedzenia może być także fotel (np. w kształtce kubełka w nowoczesnej sypialni lub pikowany w utrzymanej w stylu glamour) lub puf. Biurka bardzo rzadko wyposażone są w lustro, które stanowi niezbędny element toaletki. W zależności od stylistyki wnętrza i własnego gustu można zdecydować się na model w masywnej, dekoracyjnej złotej ramie, która idealnie uzupełni antyczne biurko czy sekretarzyk, a także prostej lub całkowicie jej pozbawiony.