Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Czym się kierować, wybierając rolety?

rolety

Dzisiaj coraz rzadziej widujemy w mieszkaniach zasłony. Ich miejsce zajęły rolety, które wyparły również żaluzje. Te ostatnie bywają jeszcze stosowane, jednak o wiele rzadziej niż kiedyś i w odświeżonej wersji. Roleta to popularniejsze rozwiązanie. Jednak jak wybrać odpowiedni model spośród tysięcy dostępnych rozwiązań? Podpowiadamy!

Funkcje rolet

Przede wszystkim zastanów się, jakie funkcje mają pełnić rolety w Twoim mieszkaniu. Najczęściej chodzi o to, aby zasłonić nieco słońce wpadające do pomieszczenia oknem. Jednak w tym zakresie potrzeby bywają bardzo różne. W sypialni stosuje się nieprzepuszczalne dla światła rolety, gwarantujące spokojny sen. W pokoju dziennym wystarczy zwykle roleta półprzepuszczalna lub przezroczysta, podobnie jak w łazience. Weź pod uwagę również ekspozycję mieszkania. Jeśli okna znajdują się po stronie północnej, prawdopodobnie w pełni zaciemniające pomieszczenie rolety na okna to rozwiązanie zbędne.

Wiele osób decyduje się na rolety nie tylko ze względu na ich skuteczność w zakresie przesłaniania promieni słonecznych. Chodzi również o estetykę. Rolety są nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrza. Korzystamy z nich na co dzień, przez co warto wybrać model estetyczny. Oczywiście każdy ma swój własny gust i to przede wszystkim nim powinno się kierować przy wyborze. Niemniej warto uwzględnić również wystrój wnętrza. Biorąc go pod uwagę, o wiele łatwiej będzie wybrać rodzaj rolet, materiał ich wykonania oraz kolor.

Rolety wysokiej jakości

Nie mamy wątpliwości, że kluczową kwestią, którą należy uwzględnić przy wyborze rolet, jest ich jakość. Polecamy produkty uznanych marek, będących gwarancją nie tylko długiej trwałości rolet, ale również wysokich walorów estetycznych nawet po latach użytkowania. Zasadniczo rolety nie są szczególnie drogie, dlatego tym bardziej warto wybrać jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku. W ostateczności okazuje się to oszczędnością ze względu na brak konieczności wymiany przesłony okiennej przez wiele lat.

Dowiedz się więcej: rolety Łódź