Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Czy warto zastosować kamień dekoracyjny na ścianę?

kamień na ścianę

Kamień dekoracyjny cechuje się różnorodną barwą, rozmaitością faktur oraz kolorów. Sprawia to, iż kamień na ścianie jest jednym spośród szczególnie atrakcyjnych produktów wykończeniowych. Jego szlachetność widać nie jedynie wówczas, jeśli wykańcza szerokie powierzchnie ścian lub posadzek. Cenimy produkty ekologiczne, więc kamienne okładziny cieszą się niegasnącym zaciekawieniem. Kamień na ścianę wygląda niezwykle efektownie, doskonale nadaje się do zaakcentowania wyselekcjonowanego fragmentu w kompozycji pomieszczenia.

Odpowiednia aranżacja pomieszczeń

Jeżeli chcesz wykorzystać kamień elewacyjny oraz dekoracyjny w wielu miejscach własnej powierzchni – należałoby zadbać o konsekwencję stylistyczną, aby całość była logiczna a estetyczna. W tworzeniu powierzchni (zarówno zewnętrznej, jak również wewnętrznej) wszystko ma znaczenie. Liczy się barwa, wielkość oraz stan zróżnicowania niektórych składników, głębia oraz gładkość bądź surowość struktury i stopień stabilności krawędzi. W wypadku kamienia wymagającego spoinowania, dochodzi także kolor, wielkość oraz głębokość fugi oraz jej faktura.

Kamień dekoracyjny – imitacja kamienia

Kamień ozdobny nienaturalny jest znacznie tańszy również częściej wybierany z racji znakomitego naśladownictwa kamienia naturalnego. Są to płytki zrobione z gipsu lub betonu. We współzależności od tego, jaki typ kamienia i jaki odcień wybierzemy, osiągniemy wystrój mieszkania w stylu nordyckim czy loftowym, modernistycznym czy wiejskim. Tenże typ nienaturalnego kamienia ozdobnego jest wytrzymały, sprawdza się jako osłona cieplna, natomiast dzięki naturalnemu wyglądowi oraz trójwymiarowości, specyficzny charakter.

Jak wybrać typ kamienia do charakteru wnętrza?

Kamień winien być dostosowany do stylu, w jakim urządzamy pomieszczenie. W wypadku tradycyjnego, lecz również rustykalnego oraz prowansalskiego doskonały jest kamień dekoracyjny o jasnej barwie, najlepiej naturalny z widoczną fakturą, może być to łupek. Do mieszkania w stylu nordyckim współgra kamień biały czy szary, szczególnie jeżeli będzie to bielona cegła czy jej imitacja. Do stylu loftowego doskonałe są szerokie kamienie, czerwona cegła czy jej imitacja, lecz także ciemna, biała.

Kamień ozdobny – jakie ma inne zalety?

Najpowszechniejszym powodem wybierania kamienia dekoracyjnego jest po prostu jego wygląd. Jedna ściana lub obudowa komina czy baru wyróżnia się z pełnej kompozycji pomieszczenia, natomiast również jej nie obciąża. Dzięki temu we wnętrzu znajduje się coś, co zajmuje zmysł i pokonuje szarzyznę prostych ścian. Lecz nie jedynie salon może skorzystać na wykończeniu z kamienia ozdobnego.