Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Co warto wiedzieć o myciu elewacji?

mycie elewacji

Elewacja budynków, bez względu na materiał, z którego została wykonana, jest permanentnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dotyczy to nie tylko warunków atmosferycznych, ale również spalin samochodowych. Wraz z biegiem czasu wygląd elewacji, a także jej stan techniczny, może stopniowo ulec pogorszeniu. Tak zwana korozja biologiczna negatywnie wpływa na elewacje i może doprowadzić m.in. do uszkodzenia konstrukcji na skutek np. zawilgocenia.

Regularne mycie elewacji – estetyczny wygląd i dbałość o konstrukcję budynku

Na zewnętrznej warstwie budynku mogą znajdować się zabrudzenia różnego pochodzenia, które warto regularnie usuwać. Czysta powierzchnia to nie tylko kwestia wyglądu, ale również prawidłowego stanu technicznego. W większości przypadków mycie elewacji odbywa się przy wykorzystaniu metody ciśnieniowej. Prawidłowy dobór ciśnienia wody z jednej strony gwarantuje pełne bezpieczeństwo elewacji, natomiast z drugiej skuteczne usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń. Trudno wskazać jedną prawidłową częstotliwość mycia, ponieważ to jak często trzeba myć elewację, jest uzależnione m.in. od jej rodzaju i czynników zewnętrznych. Jeżeli budynek znajduje się w centrum zatłoczonego miasta, w niewielkiej odległości od ruchliwej ulicy, częstotliwość czyszczenia powinna być wyższa, niż w przypadku budynku zlokalizowanego na obrzeżach.

Dodatkowe informacje o czyszczeniu elewacji

Bez względu na wielkość, kształt i architekturę budynku, alpiniści przemysłowi są wyspecjalizowani w skutecznym czyszczeniu elewacji nawet w trudno dostępnych miejscach. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż w niewidocznych miejscach najczęściej gromadzą się największe ilości zabrudzeń, które mogą doprowadzić m.in. do pogorszenia stanu budynku i w konsekwencji kosztownych napraw. Mycie elewacji może odbywać się przy wykorzystaniu rusztowań lub przy użyciu dostępu linowego. Obie metody są równie skuteczne.

Dowiedz się więcej: mycie elewacji Wrocław