Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

4 pomysły na meble na wymiar do mieszkania w stylu nowoczesnym

nowoczesne meble

Nowoczesność powoli przestaje być kojarzona z bielą stylu skandynawskiego. Chcemy wprowadzać kolory do wnętrz, jednocześnie ciągle unikamy mocnych barw na ścianach, pamiętając, jak nasze mieszkania wyglądały za czasów PRL-u. Obecnie styl nowoczesny ma wiele wersji, wszystkie jednak łączą się ze sobą. Chcemy, żeby pomieszczenia pozostały minimalistyczne, jednocześnie będąc unikalnymi.

Wszystkie fronty w kuchni w takim samym kolorze

Coraz częściej w salonach możemy zobaczyć kuchnię w jednym kolorze. Może to dotyczyć tylko frontów, ale czasem można zauważyć, że nie odróżnia się nawet blat. Jest to nowy pomysł na nowoczesność. Styl skandynawski przestaje już być trendem, ale zostawił w nas potrzebę harmonii i spokoju. Z tego powodu próbuje się układać z frontów kuchennych linie, które nie narzucają się i nie są chaotyczne. Najlepiej wybrać szafki o takiej samej szerokości, wtedy górne odpowiadają dolnym. Najłatwiej to osiągnąć, planując ze stolarzem kuchnię na wymiar, meble ze sklepów sieciowych nie zawsze pasują idealnie do każdego pomieszczenia. Postawienie na jeden kolor jest dodatkową pomocą w ujednoliceniu wnętrza. Dodatkowo ten sezon meblarski stawia na mocne kolory, czemu więc nie zrobić akcentu kolorystycznego przy pomocy całej kuchni? 

Wnętrzarska moda z USA — mid century modern

Styl mid century wraca w wersji modernistycznej, tym razem nie występuje tylko w Ameryce, inspiruje się nim cały świat. Jego głównymi założeniami są prostota, otwartość na naturę i postawienie na dodatki. Wydawać by się mogło, że został stworzony specjalnie do naszych czasów, w których królują style skandynawski i ekologiczny. Zawód stolarza wraca do łask, meble w tym stylu powinny być wykonane z precyzją. Podstawowym materiałem jest drewno, najczęściej dębowe, a akcentem w dodatkach złoto. Całość dopełniają wszechobecne rośliny we wszystkich odcieniach zieleni.

Jak wyglądają meble mid century modern? Oczywiście są robione z naturalnych materiałów, mają proste kształty, ale wyglądają lekko dzięki cienkim nóżkom. Żeby się wyróżnić, czasem można postawić na ciekawy, na przykład złoty, wzór na frontach. Nie ma on jednak przykryć koloru drewna, a jedynie go podkreślić.

Co na fronty — mat czy wysoki połysk?

Jeszcze nie tak dawno styl nowoczesny kojarzył się jedynie z meblami na wysoki połysk. Zaczęły być jednak one wypierane frontami matowymi, a obecnie można znaleźć wnętrza nowoczesne wykorzystujące oba wykończenia, czasem nawet w jednej aranżacji. Tak wygląda nowoczesność w meblach, mamy pełną dowolność w wyborze, o ile wnętrze jest spójne i przemyślane. Możemy więc postawić na mat w szafkach dolnych, a wysoki połysk w górnych. Odciski palców nie będą tak widoczne na powierzchni matowej, więc częściej używane fronty dolne będą ciągle wyglądać dobrze. Szafki odbijające światło, z każdym widocznym odciskiem, wykorzystane przy mniej używanych meblach zapewnią piękny, nowoczesny styl, który przy okazji jest użyty w bardziej funkcjonalnej formie. Innym pomysłem stawiającym w głównej mierze na design jest wybranie dwóch kolorów o różnych wykończeniach i połączenie ich ze sobą. Da to jeszcze większy kontrast i ciekawszy efekt.

Styl loftowy w nowoczesnej odmianie

Styl industrialny raczej nie kojarzy nam się z nowoczesnością, wręcz przeciwnie. Stał się on jednak na tyle popularny, że zaczął pojawiać się w innych odmianach. Łącząc się ze stylem skandynawskim, stał się najmodniejszym rozwiązaniem we wnętrzach. Jak to wygląda w praktyce? Możliwości jest mnóstwo, a każda pozwala na inne rozwiązania. Najłatwiej wprowadzić go do wnętrza minimalistycznego malując jedną ścianę na czarno albo używając betonu. Można też zmiany wprowadzić w swoich meblach. Stawiając na czarne albo metalowe fronty mamy zapewnioną dotychczasową harmonię, ale wnętrze staje się bardziej spersonalizowane. Nowym, ciekawym rozwiązaniem są fronty betonowe, dotychczas mogły one jedynie imitować ten materiał. Teraz powstały najnowsze technologie pozwalające na nałożenie cienkiej warstwy betonu, dzięki czemu tak powstały front nie będzie zbyt ciężki, by stosować go w szafkach.

meble mistrzPrzygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w meblach na wymiar