Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

3 najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku

zabawki dla dzieci

Marzą Ci się odpowiednie zabawki dla twojego dziecka, jednak nie chcesz, żeby wyrosło z nich zbyt szybko? Potrzebujesz zabawek dla dzieci w każdym wieku! W tym artykule znajdziesz propozycje 3 najlepszych zabawek, które sprawdzą się u najmłodszych dzieci i pozostaną z nimi na lata.

Zabawka edukacyjna – robot, który uczy i bawi

Wybór zabawek dla dzieci, może stanowić problem dla niejednego rodzica. Nic tak nie sprawia radości jak uśmiech dziecka, kiedy bawi się nową zabawką. Jednak jaka zabawka będzie odpowiednia, aby zabawiała na długi czas, a jednocześnie pomagała w rozwoju Twojej pociechy? Postaramy się pomóc Ci w odpowiednim wyborze.

Zabawa dla dziecka jest ważna, ale co również jest ważne powinna edukować. I nawet u dzieci we wczesnym wieku możesz zadbać, aby prawidłowo się rozwijały nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. Czemu by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym – zabawy i edukacji? Tak jest to możliwe! Dzięki kolorowej zabawce Fisher Price uczący przyjaciel robot, który ma 3 poziomy nauki, które możesz dopasować do etapu rozwoju własnego dziecka. Liczenie, literki, nazwy kolorów, kształtów, wszystko to w formie zabawy przedstawionej w piosenkach i melodycznych dźwiękach. Zabawki Fisher Price będą towarzyszyć dziecku od 6 miesiąca życia do wieku szkolnego, cały czas rozwijając umiejętności Twojej pociechy.

Figurki zwierząt – do zabawy w farmę i nie tylko

Figurki zwierząt są to doskonałe zabawki, które zajmą twoje dziecko na wiele godzin. Samo lub z rodzeństwem może bawić się w farmę, hodując i dbając o zwierzęta. Do tego świetnie sprawdzą się zabawki firmy Schleich, gdzie znajdziesz również akcesoria do figurek – jak zestaw do karmienia zwierząt. Pewnie się zastanawiasz, czy takie zabawki będą bardziej odpowiednie dla chłopców, czy dziewczynek. Znajdziesz tam zarówno figurki z kowbojem siodłającego dzikiego konia dla Twojego młodego kowboja, jak i zestaw Luzytańskiej białej klaczy w zagrodzie w różowej derce, która przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Aby uatrakcyjnić zabawę dziecka, zawsze możesz uzupełnić zbiór o dzikie zwierzęta z różnych kontynentów, a nawet dinozaury.

Samochodziki z torami wyścigowymi i wyrzutniami

Jaki chłopiec nie marzy o zestawie samochodzików wyścigowych? Do tego tworzenie torów wyścigowych, wyrzutni, garaży – to wszystko tworzy wspaniały klimat i pobudza wyobraźnię. No i oczywiście niekończące się wyścigi, które wciągną Twojego urwisa na długi czas i sprawią, że chętnie będzie wracać do tych zabaw. Oczywiście mowa tu o dobrze znanych samochodzikach firmy Hot Wheels. Jeśli myślisz o prezencie dla chłopca lub po prostu chcesz, kupić coś do zabawy swojemu dziecku – nie ma lepszego wyboru niż zabawki Hot Wheels.

Czym się sugerować, wybierając zabawki dla dzieci?

Zabawa zabawą, ale w tym wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Zabawka, aby była bezpieczna, musi być dostatecznie duża, aby nie mogło jej połknąć. Jednocześnie musi sprawiać frajdę maluchowi, ale także choć trochę uczyć lub pobudzać wyobraźnię do tworzenia. Jednak przede wszystkim zaraz po bezpieczeństwie, najważniejsze, żeby dziecko było po prostu szczęśliwe z nową zabawką, jak i chętnie wracało do zabawy z nią każdego dnia. Warto jest więc zadać sobie pytanie „Jaka zabawka zainteresuje moje dziecko?”. Spośród wymienionych zabawek większości dzieci powinny przypaść do gustu, jak i zadowolić najbardziej wymagającego rodzica.