Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wkład kominkowy – spraw, by te Święta były jeszcze bardziej wyjątkowe!

Wkład kominkowy

Wkład kominkowy to element wystroju wnętrza, który stanowi główny element dekoracyjny. To miejsce, które skupia domowników, przy którym można odpocząć po ciężkim dniu i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem w gronie znajomych. Kominek nieodłącznie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Udekorowana choinka, ozdoby świąteczne i ogień w kominku sprawiają, że to prawdziwie magiczny czas! Na co zwrócić uwagę przed zakupem kominka?

Wkłady kominkowe zyskują w ostatnim czasie na popularności. Powodów jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że nie są one trudne w instalacji. Nowocześniejsze kominki mają ponadto przyłącze dopływu świeżego powietrza oraz regulator ciągu, dzięki któremu automatycznie regulowany jest dopływ świeżego powietrza do paleniska. Mają też wiele dodatkowych funkcji, które wpływają na komfort ich użytkowania.

Kominek – jaki wybrać?

Wkłady kominkowe to urządzenia o dopracowanej konstrukcji, kształcie, designie i funkcjach. Przed zakupem warto rozeznać się w ofercie dostępnej na rynku, by dobrać urządzenie idealnie do naszych potrzeb.

Przy użytkowaniu wkładu kominkowego niezwykle istotne jest szczelne i duże palenisko. Dzięki niemu łatwiej i wygodniej jest układać drewno, a także odpopielać wkład (warto by miał wyjmowany ruszt). Z kolei szczelność paleniska jest niezwykle istotna w przypadku, gdy zamierzamy w przyszłości zamontować w domu rekuperator powietrza.

Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na szybę. Jeśli zależy nam na tym by była czysta przez jak najdłuższy czas powinniśmy zakupić kominek z tzw. kurtyną powietrza. Szyba może być prosta lub narożna. Znani producenci mają także w swojej ofercie wkłady z dwustronną wizją ognia, w których przeszklenie jest zaprojektowane po przeciwnych stronach. Jeżeli zależy nam na efektach wizualnych warto wybrać szybę krytą częściowo sitodrukiem. Wówczas widok ognia będzie nienaganny!

Istotne są także duże przeszklenia wkładu kominkowego – nie tylko ze względu na estetykę. Przede wszystkim doskonale oddają one ciepło do pomieszczeń.

W utrzymaniu szyby w czystości duże znaczenie ma sposób otwierania drzwi paleniska. Znani producenci oferują różne systemy otwierania drzwi np. prosty do boku lub coraz bardziej popularny system „gilotyny”, który umożliwia bezszelestne podnoszenie drzwiczek do góry. Drzwi otwierane do boku mogą być uchylane na prawo czy lewo – decyduje o tym klient.

Ważna jest także ceramika zastosowana we wkładach kominkowych, która ma nie tylko walory estetyczne. Dodatkowo działa jak katalizator dopalając niepożądane pyły i związki, które nie są emitowane do atmosfery. We wkładach wysokiej jakości jest ponadto zbrojona, a przez to ma większą odporność na uderzenia.

Kupując wkład kominkowy nie warto sięgać po przypadkowe urządzenia. Kominek od doświadczonego producenta to nie tylko gwarancja solidności i trwałości – zwłaszcza elementów ruchomych. To także wyższe bezpieczeństwo dzięki szeregowi zabezpieczeń (choćby konstrukcji klamki, która nie nagrzewa się) i dłuższej gwarancji. Niezawodne kominki znajdziesz na stronie www.defrohome.pl.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia mogą być wyjątkowe. Spraw by Twój salon nabrał magii i ciesz się wyjątkową atmosferą z całą rodziną!