Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Sezon na prace w ogrodzie w pełni

ogród

Kiedy tylko topnieje śnieg, dni robią się cieplejsze i dłuższe, każdy posiadacz zielonego trawnika myśli o tym, jak o niego zadbać, by cieszył oczy pięknym kolorem i nieskazitelnym wyglądem. Poza pielęgnacją niezbędna jest też właściwa kosiarka. To dzięki niej utrzyma się porządek i doskonały wygląd, dlatego wybór odpowiedniej kosiarki jest bardzo ważny.

Ustalenie wymagań

Choć wydaje się, że zakup kosiarki to nic trudnego, dzisiejsza oferta rynkowa przyprawia o zawrót głowy. Przed zakupem trzeba zastanowić się, jaki model i typ będzie najlepszy do konkretnego trawnika, do ukształtowania terenu, do nasadzeń na trawniku oraz do tego, jaką powierzchnię zajmuje. Należy też ustalić, jaką wagę i moc powinna mieć kosiarka. Mając duży trawnik, położony na nierównym terenie, wybór kosiarki zbyt lekkiej lub z kablem sprawi, że koszenie stanie się bardzo uciążliwym zajęciem, a efekty mogą nie być zgodne z oczekiwaniami. Przed zakupem, trzeba ustalić preferencje, by wybrać rozwiązanie dopasowane do posiadanego trawnika. Nie należy kupować kosiarki kierując się jedynie ceną, może się bowiem okazać, że choć zaoszczędziło się pieniądze, kosiarka nie sprawdzi się w danym miejscu, a co za tym idzie trzeba będzie kupić kolejny sprzęt.

Kosiarka spalinowa

Szukając idealnego narzędzia pozwalającego na utrzymanie trawnika w należytym porządku, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kosiarkę spalinową STIHL. Pracuje szybko, a komfort pracy jest nieporównywalnie większy, niż podczas używania innych kosiarek. Dzięki temu, że kosiarka wyposażona jest w silnik spalinowy, nie wymaga kabla. Mając do skoszenia trawnik, na którym są posadzone krzewy, nie trzeba pilnować kabla, co bywa uciążliwe na większych powierzchniach. Kosiarki spalinowe działające na paliwo są wygodne w miejscach, w których dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony (np. pola, działki rekreacyjne, itp.). Kanister można zawsze zabrać ze sobą. Napełnić można go na dowolnej stacji benzynowej, co sprawia, że nawet jeśli zabraknie paliwa, można go łatwo kupić. Jest to znaczna przewaga nad kosiarką akumulatorową, która po rozładowaniu musi zostać podłączona do kontaktu. Jeśli nie ma prądu w miejscu, w którym najczęściej kosi się trawę, kosiarka spalinowa będzie najwygodniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem. Ostrza pracujące na wyższej mocy są bardziej przyjazne dla trawy. Trzeba pamiętać jednak o ich regularnym ostrzeniu lub wymianie. Koszenie trawy na wolnych obrotach lub tępymi ostrzami zniszczą ją i narażą na wysuszenie. Kupując kosiarkę spalinową STHIL należy zadbać o to, by regularnie ją czyścić i przeprowadzać prace konserwacyjne. Będzie ona dłużej służyć, a jednocześnie uniknie się kosztownych napraw czy usterek.

Decydując się na zakup sprzętu warto sprawdzić ofertę sklepu StudioNarzedzi.pl. Szeroki wybór narzędzi STIHL pozwoli na dobranie rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji.