Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Salon z jadalnią – pomysły, aranżacje, inspiracje

Salon z jadalnią

Salon połączony z jadalnią to idealny pomysł dla tych, którzy nie mają za wiele przestrzeni w domu czy mieszkaniu na urządzenie osobnego pomieszczenia – jadalni. Salon z jadalnią można urządzić na wiele różnych sposobów – nawet w niewielkim pokoju można z łatwością zaaranżować pomieszczenie, które będzie łączyć w sobie dwie funkcje.  

Jakie meble do salonu z jadalnią? 

Podczas urządzania salonu z jadalnią, kluczowy jest wybór właściwych mebli i dodatków. Warto wyznaczyć zarówno strefę jadalni, w której postawimy stół i krzesła oraz strefę salonu, w której ustawimy sofę i inne meble wypoczynkowe. Idealnym pomysłem jest podział pomieszczenia na strefy – jest to możliwe głównie za pomocą właściwie dobranego oświetlenia. Nawet w niewielkim pomieszczeniu znajdzie się miejsce na małą sofę i fotel, dzięki czemu zostanie spełniona funkcja strefy wypoczynkowej.  

Kolejnym ważnym elementem pomieszczenia są bez wątpienia stół i krzesła. W pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach sprawdzi się stół okrągły lub owalny. Warto również zastanowić się nad wyborem rozkładanego mebla. Przy większym metrażu możesz pozwolić sobie na większą dowolność – tu sprawdzi się zarówno duży stół prostokątny, jak i owalny.  

Bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybór całego kompletu mebli – krzesła, stół i sofa w podobnym stylu i podobnej kolorystyce będą nie tylko dobrze wyglądać, ale również sprawią, że pomieszczenie będzie uporządkowane. Niewłaściwie dobrane zestawy mebli mogą obciążać dodatkowo, szczególnie pomieszczenia o niewielkich rozmiarach. W małych salonach świetnie sprawdzą się nowoczesne krzesła przezroczyste, wykonane ze sztucznych tworzyw. Pamiętajmy jednak, aby kolorystyka była spójna. Jedną ścianę możemy wyróżnić przy pomocy tapety lub innego koloru. W jadalni połączonej z salonem warto również ustawić komodę, kredens lub chociażby konsolkę, w której znajdzie się zastawa czy filiżanki. Podczas przyjmowania gości potrzebne będą dodatkowe naczynia. 

Jadalnię bądź strefę salonu można również oddzielić od siebie za pomocą kolorów. Zamiast farby sprawdzi się również efektowna tapeta, dobrana kolorystycznie do rodzaju i typu wnętrza. Dekorując wyłącznie jedną ścianę możemy również zdecydować sią na duże geometryczne wzory – gęste plecionki czy wyraziste kwiaty w wersji XXL. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co lubimy oraz od tego, jaki styl aranżacyjny obowiązuje w naszych wnętrzach.  

Jak zaaranżować jadalnię z salonem?

Wielu z nas decyduje się na urządzenie swoich wnętrz w stylu nowoczesnym. Tu liczy się harmonia i właściwe połączenie materiałów i kolorów. Jeśli dodatkowo do salonu przynależy również kuchnia, także jej zabudowa powinna być odpowiednio dopasowana do mebli i stylistyki całego wnętrza. Nie zapominajmy również o kwestii, jaką jest oświetlenie. W pomieszczeniach, urządzonych w stylu minimalistycznym sprawdzą się lampy orientalne oraz lampy glamour. Pamiętajmy, że oświetlenie wewnętrzne może być bardzo różne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych modeli lamp, dlatego z łatwością dopasujesz je do stylistyki Twoich pomieszczeń.