Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Pompy obiegowe — jakie są ich największe zalety?

pompy obiegowe

Pompy C.O. i C.W.U. — do czego służą i jakie są ich największe zalety?

Odpowiednie ogrzanie domu, jak również wody użytkowej to kluczowe zadanie, o które musi zadbać właściciel budynku mieszkalnego. Niezwykle istotnymi elementami takich instalacji są pompy C.O. i C.W.U. Czy się różnią i dlaczego są korzystnym rozwiązaniem?

Pompa CO, czy cyrkulacyjne C.W.U. – jakie są różnice między tymi dwoma rozwiązaniami?

Pompa centralnego ogrzewania, jak sama nazwa wskazuje, stanowi niezbędny element:

  • instalacji grzewczych, stosuje się je m.in. w systemach ogrzewania podłogowego lub solarnego, jak również
  • instalacji chłodniczej, w tym wypadku są one wykorzystywane m.in. w klimatyzacjach.

Pompa CO za zadanie wymusić obieg czynnika grzewczego w postaci cieczy w instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób gwarantuje ona prawidłowe działanie systemów grzewczych. To właśnie dzięki niej zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach zapewnione jest ciepło poprzez równomierne ogrzanie każdej z części danego budynku. Z kolei pompy cyrkulacyjne są wykorzystane w instalacjach, które działają w celu zapewnienia w obiekcie ciepłej wody użytkowej. Wykonywane przez nią ciągłe tłoczenia gwarantuje możliwość stałego korzystania z wody o stosunkowo wysokiej temperaturze. Kluczową różnicą między pompami C.O. a pompami C.W.U. oprócz ich różnych funkcji i sposobu działania jest materiał, z których zostały one wykonane. Przy wyborze tworzywa to produkcji pomp cyrkulacyjnych producent musi w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę antykorozyjność. Dostępne na rynku modele są wykonane z takich materiałów jak brąz, stal nierdzewna, czy mosiądz. Specyfika pracy pomp obiegowych sprawia, że najważniejszą kwestię stanowi wysoki poziom wytrzymałości. W ich wypadku można dodatkowo znaleźć produkty wykonane z żeliwa i gwarantującego trwałość tworzywa sztucznego.

Pompa centralnego ogrzewania i cyrkulacyjne — jakie są korzyści obu rozwiązań?

Obie pompy gwarantują sprawne i szybkie działanie instalacji, do których są one przeznaczone. W dzisiejszych czasach wielu producentów zwraca uwagę na to, by pompy obiegowe zapewniały swoim użytkownikom energooszczędność. Dotyczy to przede wszystkim nowoczesnych, elektronicznych modeli. W przypadku obu urządzeń ich posiadacz ma zapewnioną pełnie bezpieczeństwa, lecz modele cyrkulacyjne ze względu na ich zastosowanie muszą obligatoryjnie posiadać atesty Państwowego Zakładu Higieny, co dodatkowo potwierdza tę zaletę. Pompa centralnego ogrzewania sklep, jakim jest Kocioł Cenowy to doskonałe miejsce na nabycie najlepszych modeli. Wysokiej jakości urządzenia zapewnią komfort, poprzez cichą pracę są wykonane z wysokiej jakości materiałów, przez co sprawnie funkcjonują przez jeszcze dłuższy okres. Pompa centralnego ogrzewania sklep to możliwość nabycia właśnie takich najlepszych urządzeń.