Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Półka sufitowa GK – czy sufit podwieszany to dobre rozwiązanie?

sufit podwieszany

Sufit podwieszany to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą, by wnętrza w ich domu lub mieszkaniu wyglądały stylowo i niebanalnie. Warto również pamiętać, że konstrukcja stworzona na bazie półek sufitowych z płyt gipsowo-kartonowych pomaga w zatuszowaniu drobnych niedoskonałości sufitu, a także pozwala na montaż ciekawego oświetlenia. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą montaż sufitu podwieszanego i czy wiążą się z tym dodatkowe utrudnienia?

Jeżeli należysz do grona osób, które lubią, gdy ich wnętrzach dużo się dzieje i nie znoszą aranżacyjnej nudy, to sufit podwieszany z pewnością będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ta lekka konstrukcja montowana poniżej stropu, do której wykorzystuje się płyty gipsowo-kartonowe, to nie tylko gwarancja atrakcyjnego wyglądu salonu, kuchni, sypialni czy też łazienki, ale także możliwość sprytnego zamaskowania pewnych mankamentów.

Pamiętajmy również, że sufit podwieszany to przede wszystkim pewność co do bezpieczeństwa przeciwpożarowego osłoniętego nim stropu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy taka konstrukcja będzie służyła jako osłona drewnianych stropów w domach drewnianych. Co ważne, dzięki konstrukcji półek gipsowych GK możemy przykryć stary strop lub ukryć nieestetyczne elementy instalacji oraz nierówności stropu. Poprzez taką zabudowę możemy również swobodnie manewrować wysokością pomieszczenia – delikatnie obniżyć wnętrze lub je podwyższyć.

Sufit podwieszany to także doskonała okazja do poprawy akustyki w naszym wnętrzu, a także lepsza izolacja termiczna (jeśli ułożymy ponad nim wełnę mineralną), co jest istotne głównie wtedy, gdy nad sufitem mamy nieocieplone poddasze lub kolejne mieszkanie. Nie zapominajmy także, że dzięki sufitowi podwieszanemu możemy w prosty sposób wyodrębniać strefy w naszym pomieszczeniu, a także unowocześnić naszą instalację oświetleniową. Wystarczy, że zamontujemy kilka punktów świetlnych lub sięgniemy po półkę sufitową na oświetlenie LED, by wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter. My również na tym skorzystamy – to idealny patent na optyczne powiększenie małej przestrzeni oraz różnicowanie poziomów sufitów.

Półka sufitowa g-k FlexGips – Twój wymarzony sufit szybciej, wygodniej i taniej

Wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, czy pomimo tak wielu korzyści montaż sufitu podwieszanego rzeczywiście się opłaca. Odpowiedź polskiego producenta gotowych elementów z płyt g-k jest następująca: to zależy. Jest to uzależnione przede wszystkim od materiałów, jakie wybierzemy do montażu takiej konstrukcji, a także kosztów, jakie musimy ponieść na opłacenie ekipy remontowej oraz zakup samych materiałów. Ideą przyświecającą działaniom marki FlexGips jest automatyzacja pewnych procesów, tak, by prace wykończeniowe mogły być przeprowadzane szybciej i sprawniej, a w konsekwencji także taniej.

Jak podkreślają właściciele FlexGipsa, wybierając gotowe półki sufitowe GK, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 70% czasu potrzebnego na stworzenie sufitu podwieszanego, a także zmniejszyć koszty prac remontowych nawet o 60%. Brzmi imponująco, prawda? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich produktów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą FlexGips dostępną w ich sklepie internetowym: https://sklep.flexgips.com/sufity_podwieszane.