Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Pielęgnacja stolarki aluminiowej

Pielęgnacja stolarki aluminiowej

Stolarka aluminiowa z racji na swoją wysoką trwałość, a także walory estetyczne, cieszy się coraz większą popularnością. Aby jednak wytrzymała przez wiele lat, nie obędzie się bez odpowiedniej pielęgnacji. Na czym powinna ona polegać?

Co charakteryzuje stolarkę aluminiową?

Zanim przejdziemy do kwestii pielęgnacyjnych, warto scharakteryzować stolarkę aluminiową. Tym mianem określa się drzwi oraz okna, które wykonano przy użyciu tego lekkiego metalu. Jest to świetny materiał, biorąc pod uwagę zarówno to, a także wiele innych zastosowań. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości, stolarkę aluminiową charakteryzuje między innymi wysoka odporność na warunki atmosferyczne, a także zabrudzenia.

Dlaczego powinno się o nią dbać?

Regularna pielęgnacja drzwi oraz okien to czynność, której nie można pomijać, jeśli zależy nam na ich dobrym stanie oraz własnych pieniądzach. Od tego, czy drzwi i okna są w dobrej kondycji, zależy między innymi efektywność cieplna domu. To, że ma ona bezpośredni wpływ na wysokość rachunków, nie trzeba tłumaczyć.

Jak odpowiednio pielęgnować stolarkę aluminiową?

Aby dobrze zadbać o stolarkę aluminiową, trzeba przede wszystkim sporo uwagi poświęcić oknom. Raz lub dwa razy w roku należy przeprowadzić ich konserwację. Najlepiej rozpocząć od sprawdzenia tego, czy działają one prawidłowo. Warto skupić się w tym przypadku na ocenie stanu uszczelek, a także ramy.

Jeśli chodzi o pierwszy element, to problemem jest gdy zacznie on parcieć. Aby temu zapobiec, należy natłuścić uszczelki za pomocą specjalnego preparatu. Wystarczy nałożyć delikatną ilość środka, który tworząc swoistą powłokę zabezpieczy je przed zbyt szybkim starzeniem.

Poza tym warto poświęcić czas na dokładne umycie okien. Można kupić do tego specjalny zestaw, który składa się z dedykowanego środka do czyszczenia aluminiowych ram, a także preparatu do pielęgnacji nierdzewnych powłok. W takim zestawie może znajdować się również spray do okuć, dzięki czemu przy okazji mycia można zadbać o każdy element okien. Specyfiki te są bardzo skuteczne. Środek do czyszczenia aluminiowych ram pozwala w łatwy sposób doczyścić je tak, aby wyglądały jak nowe. Spray do okuć ma z kolei na celu usprawnienie pracy elementów ruchomych.

Zapraszamy po więcej informacji: Stolarka aluminiowa Poznań.