Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Nowoczesne narożniki kuchenne

Nowoczesne narożniki kuchenne

Osoby, które dysponują nieco większą kuchnią zwykle zastanawiają się nad tym, jak można zmienić ją w pomieszczenie nie tylko funkcjonalne, ale również przytulne. Wśród wielu rozwiązań dostępnych w sklepach z meblami na szczególne zainteresowanie zasługują w tym kontekście narożniki kuchenne. Warto więc poznać nie tylko ich wady i zalety, ale również dowiedzieć się, jakie rodzaje narożników kuchennych cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

Dlaczego kupujemy narożniki kuchenne?

Wiele osób nie ukrywa zaskoczenia dowiadując się, jak dużym zainteresowaniem cieszą się narożniki kuchenne dostępne w ofercie sklepu Meble BiK. Sporo mówi się przecież o tym, że wraz z nowoczesnością pojawiło się w naszych domach zamiłowanie do funkcjonalności. Czy nie lepiej więc w miejscu narożnika umieścić kilka dodatkowych szafek zwiększających przestrzeń przeznaczoną do przechowywania? Argumentowi temu możemy przeciwstawić dwa inne – równie mocne i przemawiające do naszej wyobraźni.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że kuchnia jest pomieszczeniem, które ma do spełnienia wiele funkcji. Prawdą jest to, że jest wykorzystywana przede wszystkim do przygotowywania posiłków. Może być jednak również miejscem ich podawania. W wielu domach jest też przestrzenią idealną do tego, aby odbywać niezobowiązujące spotkania, w czasie których można opowiadać sobie o minionych wydarzeniach, wymieniać się doświadczeniami i snuć plany. Każdą z tych funkcji realizuje się znakomicie, gdy można przycupnąć na narożniku kuchennym dodatkowo wyposażonym w niewielki stolik lub ławę np. Maxi I.

nowoczesna kuchnia

Nie jest też wcale powiedziane, że obecność narożnika ogranicza miejsce do przechowywania. Nowoczesny narożnik kuchenny nie jest tym samym co stara sofa z salonu przeniesiona do kuchni po remoncie najbardziej prestiżowego z pokojów. Jest oryginalnym rozwiązaniem, które odkrywa przed nami szereg niespotykanych wcześniej możliwości. Pod częścią przeznaczoną do siedzenia znajduje się przestrzeń idealnie sprawdzająca się wtedy, gdy szukamy miejsca na składowanie rzadziej używanych naczyń lub sprzętu AGD. Nowoczesne narożniki posiadają zresztą także szafki i szuflady. Jeśli więc zależy nam na tym, aby sprawdzały się także jako dodatkowy komplet mebli kuchennych – nie ma mowy o żadnych ograniczeniach w tym zakresie.

Zalety i wady narożników kuchennych

Funkcjonalność nowoczesnych narożników kuchennych zachęca do zainteresowania się nimi. Jest jednak bardziej niż pewne, że nie mamy do czynienia z ich jedyną zaletą. Nie mniej istotne jest to, że meble są dziś dostępne w wielu odmianach, można je więc bez trudu dopasować tak do indywidualnych potrzeb kupującego, jak i do stylistyki konkretnego pomieszczenia. Mamy więc do czynienia zarówno z narożnikami tapicerowanymi, jak i wykonanymi ze skóry – tak naturalnej, jak i sztucznej. Tylko od nas zależy też, w jakiej kolorystyce będą utrzymane.

Oczywiście, podobnie jak inne elementy wyposażenia kuchni, narożniki nie są wolne od wad. Najpoważniejsza wiąże się z tym, że specyficzne warunki panujące w kuchni wymagają stawiania na rozwiązania wysokiej jakości. Wilgoć panująca w tym pomieszczeniu i możliwość pojawiania się tłustych plam mogą być wyzwaniami, którym gorsze jakościowo rozwiązania nie będą w stanie sprostać. W sklepach nie brakuje modeli, dla których nie są to przeszkody nie do pokonania. Tego rodzaju narożniki kuchenne są jednak stosunkowo drogie.

Pewnym problemem może być i to, że narożniki kuchenne muszą być doskonale dopasowane do przestrzeni, w której się pojawią. Nawet w dużej kuchni w pewnym momencie pojawia się problem z dostępnością wolnego miejsca, a niewłaściwie ustawiony narożnik może go tylko potęgować. Warto też pamiętać, że narożniki są specyficznymi rozwiązaniami. Jeśli zamarzy się nam remont kuchni, najprawdopodobniej będziemy musieli szukać dla nich nowego właściciela. Żadna z wymienionych niedogodności nie jest jednak na tyle duża, aby zakup nowoczesnych narożników kuchennych nie był wart zainteresowania. Nic więc dziwnego, że mówimy o rozwiązaniach cieszących się wyjątkową popularnością.