Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Meblościanka w pokoju dziecka? Jakie szafki, szafy, witryny do pokoju dziecka?

pokój dziecięcy

Osoby, które pamiętają jeszcze czasy PRL-u, a nawet późniejszy okres, aż do końca XX wieku, mają raczej nieciekawe skojarzenia ze słowem meblościanka. W tamtym czasie większość domów i mieszkań była wyposażona w masywne, niezbyt atrakcyjne wizualnie meblościanki, które raz postanowione w danym pomieszczeniu, skutecznie utrudniały domownikom jakiekolwiek zmiany aranżacyjne nawet przez dekady. Na szczęście współczesne meblościanki to zupełnie co innego. Są lekkie, funkcjonalne i bardzo często ich segmenty można dowolnie ze sobą łączyć. Czy meblościanka sprawdzi się zatem w pokoju dziecka?

Jak wyglądają nowoczesne meblościanki?

Nowoczesne meblościanki to meble, które sprawdzą się zarówno w pokojach młodzieżowych, dziecięcych, jak i w salonach. Przede wszystkim są to meble, które nie zajmują całej ściany, od podłogi aż po sufit. Współcześni projektanci dbają o to, by meblościanki były pojemne i funkcjonalne, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca. W przypadku meblościanek do salonu, świetną propozycją są te, które pozwalają na zabudowanie przestrzeni wokół telewizora. Bardzo istotną kwestią jest też ogromny wybór tego typu mebli. Jak dopasować meblościankę do salonu przeczytasz tutaj: www.realnie.pl, w dalszej części artykułu znajdziesz natomiast porady dotyczące aranżacji i wyboru meblościanek do pokoi dziecięcych.

Meblościanka w pokoju dziecka?

Czy meblościanka to dobry wybór do pokoju dziecka? Oczywiście, że tak! Nowoczesne meblościanki dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować nawet do niewielkich dziecięcych pokoików. Wybierając meblościankę, nie musimy się przejmować tym, że poszczególne elementy wyposażenia pokoju nie będą do siebie pasować, jest to więc najprostszy sposób na urządzenie przytulnego i modnego pokoju dziecięcego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze meblościanki dla dziecka? Przede wszystkim musi być ona bezpieczna, dlatego unikać należy mebli, które posiadają ostre kanty oraz mocno odstające uchwyty. Ważne jest również to, by była stabilna, dlatego dobrym pomysłem jest wybór meblościanki, której poszczególne części są ze sobą połączone, np. za pomocą śrub. Warto też wziąć pod uwagę to, że dzieci bardzo często podczas zabawy niszczą meble, dlatego dobrze jest kupić porządną, najlepiej drewnianą meblościankę, które wytrzyma wszystkie próby, jakim zostanie poddana.

Jakie szafki, szafy, witryny do pokoju dziecka?

Oczywiście meblościanka to nie jedna opcja, pokój dziecka można świetnie urządzić, dobierając każdy mebel z osobna. Trzeba przy tym pamiętać, że niezbędne jest zapewnienie miejsca na odzież, zabawki, książki oraz inne akcesoria, które zwykle znajdują się w pokoju dziecka. Decydując się na zakup mebli wolnostojących, można wybrać takie, które będą uniwersalne i nadadzą się nie tylko do pokoju dziecięcego, ale również później, gdy nasza pociecha podrośnie i będzie chciała przearanżować swój pokój. Koniecznie trzeba zatem kupić komodę, regał oraz szafę.