Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać nowoczesną szafę do Twojej sypialni?

Nowoczesne szafy sypialniane

Szafy sypialniane to niezwykle ważne meble, które powinny mieć sporą ilość miejsca w swoim wnętrzu. Do mniejszych pomieszczeń można wybrać łatwe w organizacji szafy przesuwne. Natomiast jeśli Twój dom jest w nieregularnym kształcie, to w takiej sypialni sprawdzi się szafa narożna, którą często też spotyka się w pokojach dla dzieci i młodzieży. Szeroki wybór kolorów, kształtów i rodzajów tych niezwykle ważnych mebli pozwala stworzyć każdą wymarzoną aranżację.

Nowoczesne szafy sypialniane — na co warto zwracać uwagę podczas wyboru?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas duża szafa do sypialni, czy raczej mniejsze modele, to przede wszystkim służą one do przechowywania ubrań. Z tego powodu powinny w swoich wnętrzach zapewniać nam dużą przestrzeń, miejsce na wieszaki i możliwość łatwej i dobrej organizacji naszych rzeczy. Funkcjonalne szafy to takie, które dopasowane są do naszego stylu przechowywania odzieży. Dlatego, zanim dokonamy wyboru, warto się zastanowić czy lubimy wszystko zostawiać na wieszakach, czy może przestrzenne półki, to element, z którego najczęściej korzystamy.

Warto także pamiętać, że szafy ubraniowe stanowią element dekoracyjny w naszym domu i z tego powodu tak duży mebel w naszej sypialni powinien być także dopasowany do aranżacji wnętrza. W stylu skandynawskim i minimalistycznym na pewno sprawdzą się gładkie fronty i w małej sypialni szafa przesuwna z lustrem na drzwiach. Jeśli wolimy bardziej rustykalne wnętrza, to meble w takich pomieszczeniach powinny być drewniane i z dobrze widocznymi słojami drewna. Duże szafy z drewna, które mają otwierane uchylnie drzwi i ozdobne uchwyty doskonale sprawdzą się w bogato zdobionych sypialniach.

Duża szafa do sypialni — funkcjonalne szafy przesuwne

Pojemna szafa nie powinna zabierać naszej cennej przestrzenni w naszej sypialni. Dlatego niezależnie od wielkości pomieszczenia bardzo popularnym i sprawdzonym wyborem jest funkcjonalna szafa przesuwna. Jeśli mamy małą sypialnię to żeby wizualnie ją powiększyć, warto wybrać modele wyposażone w lustro. Można także zdecydować się na szafę w jasnej kolorystyce, która da naszemu wnętrzu nieco lekkości. Chętnie wybierane są białe szafy, ale wykończenie i kolor powinny być dopasowane do innych mebli i do stylu, w jakim zaaranżowane jest nasze domowe wnętrze.

Wybierając szafę przesuwną, mamy możliwość zaoszczędzenia nieco przestrzenni. Dlatego, nawet jeśli potrzebna jest nam duża szafa do sypialni o małym metrażu, to warto rozważyć modele z drzwiami przesuwnymi. Jeśli mamy zbyt małe pomieszczenie to można postawić naszą szafę na ubrania w innym miejscu, aby zachować komfortową przestrzeń wokół naszego łóżka.

Jak może być zorganizowana szafa przesuwna?

Nowoczesne szafy do sypialni mogą być wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED, dzięki czemu z łatwością znajdziesz wszystkie swoje ubranie o każdej porze dnia i nocy. Światło może być zamontowane wewnątrz lub na ramie szafy. Jeśli nie mamy miejsca na dodatkowe komody lub szafki, to doskonałym wyborem będzie zakup szaf wyposażonych w szuflady, które pomieszczą naszą bieliznę i resztę drobnych akcesoriów. Wybór mebla wyposażonego w głębokie półki pozwoli nam przechować tak ważne rzeczy z naszej sypialni, jak pościel. Co więcej, wszystkiego rodzaju drobiazgi możemy dodatkowo włożyć do pojemnika, zapewniając sobie lepszą organizację naszych rzeczy.

Wybór szafy do sypialni powinien być podyktowany przede wszystkim naszą wygodą użytkowania. Co więcej, w zależności od układu naszego pokoju i jego rozmiaru możemy dopasować szafy narożne, przesuwne oraz modele, które mają uchylne drzwi. Ponadto brać pod uwagę należy również wygląd, ponieważ duża szafa do sypialni zajmuje sporą część naszego wnętrza, więc w klasycznym stylu sprawdzą się białe kolory. Dla nowoczesnych aranżacji można spróbować także jasnych drewnianych odcieni lub odważnie czarnych kolorów, które często są wybierane z odpowiednio dopasowanymi meblami.