Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak ocieplić elewację budynku – styropian biały, grafitowy czy wełna mineralna

ocieplenie budynku

Aby uzyskać mniejsze koszty ogrzewania, warto rozważyć ocieplenie budynku. Dzięki temu ciepło nie będzie wydostawać się na zewnątrz, a ty zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czym ocieplić dom, aby remont był opłacalny i racjonalny.

Jeżeli nie jesteś pewien, czym i jak ocieplić swój budynek, koniecznie poproś o pomoc specjalistów. Możesz też udać się do hurtowni budowlanej Nowa-System w Szczecinie, gdzie sprzedawcy doradzą ci najlepsze rozwiązania. Dzięki temu nie popełnisz błędu i zyskasz najlepszą elewację dla siebie oraz swoich najbliższych.

Hurtownia styropianu Szczecin

W hurtowni budowlanej Nowa-System w Szczecinie znajdziesz dwa rodzaje materiałów termoizolacyjnych – wełnę mineralną i styropian. Oba te materiały mają podobne właściwości ciepłochronne, ale różnią się elastycznością, paroprzepuszczalnością, reakcją na chemikalia i ognioodpornością.

Styropian cechuje się dużym oporem dyfuzyjnym i niską nasiąkliwością. Oznacza to, że nie przepuszcza pary wodnej i nie odprowadza wilgoci na zewnątrz budynku. W efekcie, ściany mogą ulec trwałemu zawilgoceniu.

Wełna mineralna sprawia, że ściany mogą “oddychać”. Jeśli jednak zostanie zalana, jest bardzo długo wilgotna i przez to także mniej efektywna.

Wybór materiałów termoizolacyjnych należy do budowlańca lub właściciela nieruchomości. Warto jednak udać się do hurtowni budowlanej Nowa-System w Szczecinie i zapytać o radę zatrudnionych tam ekspertów. Doradzą oni najlepsze rozwiązania, wskażą wady i zalety posiadanych na stanie produktów oraz pomogą wybrać odpowiednie marki styropianu czy wełny mineralnej. Ponadto, hurtownia budowlana Nowa-System ze Szczecina pozwoli zaoszczędzić klientowi pieniądze, ze względu na niską, hurtową marżę.

Lokalny sklep jest dobrym pomysłem także ze względu na możliwość darmowej dostawy materiałów budowlanych na budowę. W marketach taki transport może kosztować nawet kilkaset złotych. Odwiedź stronę internetową hurtowni Nowa-System i sprawdź sam, ile możesz zyskać dzięki jej wybraniu. Zrobisz to m.in. wykorzystując kalkulator zużycia materiałów budowlanych oraz porównując ceny poszczególnych produktów.

Jaka jest różnica między styropianem białym i grafitowym

Styropian grafitowy różni się od styropianu białego m.in. składem. Jak sama nazwa wskazuje, pierwszy z nich zawiera w sobie grafit. Dzięki temu zyskuje on nieco inne właściwości i oczywiście zmienia swój kolor.

Druga różnica między styropianem białym i grafitowym znajduje się w ich parametrach izolacyjnych. Szary styropian jest w tym przypadku wydajniejszy i rozsądniejszy, gdyż może mieć takie same efekty jak biały, ale przy mniejszej grubości płyt styropianowych. Przekłada się to na cenę, która może być znacznie wyższa niż w przypadku białego styropianu, ale przy większym zakupie ceny te mogą się ostatecznie zrównać.

Jedyną wadą szarego styropianu jest jego nagrzewanie się na słońcu, co utrudnia jego montaż latem w pełni słońca. Wystarczy go jednak osłaniać siatkami maskującymi na rusztowaniach, aby nie stracił swoich właściwości. Ponadto, istnieje także możliwość podwieszenia szarych płyt styropianowych pod okapem, co także zmniejszy ryzyko ich nagrzania w czasie montażu.

Najpopularniejsze styropiany, biorąc pod uwagę stopień zainteresowania nimi w hurtowni budowlanej Nowa-System w Szczecinie, to m.in.:

  • styropian grafitowy,
  • swisspor lambda white fasada,
  • Lambda White,
  • styropian biały.

Lambda White to innowacyjne rozwiązanie pod względem jakości oraz trwałości. Jest to szary styropian, ale posiadający białą warstwę wierzchnią. Dzięki temu nie tylko posiada najlepsze właściwości termoizolacyjne, ale jednocześnie jest też odporny na działanie promieni słonecznych. Przeczytaj opinie na jego temat w Internecie i przekonaj się do jego zakupu, a twoja inwestycja będzie w pełni racjonalna i opłacalna.

Styropian czy wełna mineralna

Najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym jest styropian, który ociepla około 70% budynków. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że wełna mineralna jest bardziej wymagająca w czasie montażu i więcej kosztuje. Mimo wszystko, warte rozważenia są oba te produkty. Decyzję należy podjąć zwłaszcza po bardzo dokładnej analizie projektu budowlanego, osobistych potrzeb, swojego budżetu oraz specyfiki obiektu, który będzie ocieplany. Właśnie dlatego przed zakupem warto poradzić się specjalisty z hurtowni budowlanej Nowa-System w Szczecinie.

Wełna mineralna w dobrej cenie – hurtownia Szczecin

Niezależnie od tego, który materiał izolacyjny wybierzesz, odwiedź hurtownię budowlaną Nowa-System w Szczecinie. Znajdziesz tutaj tanie materiały budowlane oraz kupisz doskonałej jakości styropian oraz wełnę mineralną. Niska marża oraz darmowy transport materiałów budowlanych na budowę, w przypadku zwłaszcza wełny mineralnej, pozwoli ci na znaczne obniżenie rachunku, a przy okazji skorzystasz z porad zatrudnionych tam ekspertów, którzy od wielu lat śledzą innowacyjne rozwiązania na rynku materiałów budowlanych i chętnie pomagają swoim klientom w ich doborze.