Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Dlaczego warto postawić na osprzęty elektroinstalacyjne Legrand?

osprzęty elektroinstalacyjne

Osprzęty naścienne to stały element wyposażenia praktycznie każdego budynku. Zarówno gniazdka, jak i łączniki pozwalają nam na prawidłową obsługę sprzętów elektronicznych i oświetlenia. Chociaż jeszcze kilka lat temu osprzęt elektryczny był postrzegany wyłącznie jako konieczność gryząca się nierzadko z aranżacją salonu lub łazienki, tak współcześnie rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Dynamiczny rozwój rynku i zmieniające się trendy sprawiły, że nowoczesne elementy elektroinstalacyjne stały się nie tylko trwalsze i szczelniejsze, ale też przyjemniejsze dla oczu. Nowoczesny wygląd, duży wybór kolorów oraz wizualna spójność włączników i kontaktów są współcześnie standardem. Do najchętniej wybieranych rozwiązań należą osprzęty stworzone przez francuską markę Legrand.

Osprzęty Legrand – jakość kształtowana przez dekady

Początki firmy Legrand sięgają już 1904 roku, kiedy to jej założyciel – Frédéric Legrand przejął założoną w 1865 roku wytwórnię porcelany. Pierwsze produkty marki wytwarzano wówczas właśnie z tego materiału. Przed wprowadzeniem plastiku do obiegu, porcelana uchodziła za najpowszechniejszy izolator. Pełne przejście firmy na produkcję osprzętów elektroinstalacyjnych nastąpiło w roku 1949.

Od roku 1966 marka rozpoczęła stopniowe otwieranie nowych zakładów na terenie innych krajów, docierając na rynek polski w tym samym roku. Od momentu umocnienia swojej pozycji na rynku, firma nie ustawała w opracowywaniu kolejnych serii produktów stanowiących udoskonalenie swoich poprzedników. Współcześnie w ofercie Francuzów znajdziemy nie tylko standardowe osprzęty, ale też nowoczesne rozwiązania dla budownictwa Smart Building.

Legrand Cariva – nowoczesne i stylowe osprzęty naścienne

Łączniki i gniazda Legrand Cariva to znakomite rozwiązanie dla wszystkich ceniących estetyczny wygląd i funkcjonalność. Producent oferuje nam białe i kremowe elementy centralne oraz ramki w kolorze białym, kremowym, beżowym, złotym oraz aluminiowym. Minimalistyczny wygląd oraz delikatne wykończenia elementów sprawiają, że osprzęty idealnie wkomponowują się w większość nowoczesnych aranżacji. W tej serii Legrand oferuje nam jednocześnie wszystkie niezbędne typy kontaktów i łączników – od gniazd RJ-45, po kontrolery rolet. Nie zabrakło tu również ściemniaczy oraz łączników hotelowych.

Legrand Plexo – gdy liczy się szczelność

Wyjątkowe łączniki i gniazda elektryczne Legrand Plexo mają zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w których panują warunki źle wpływające na zwykły osprzęt. Szczelność na poziomie IP55 gwarantuje całkowite bezpieczeństwo łączników i gniazd montowanych w piwnicach, kuchniach lub łazienkach. Osprzęty te umożliwiają również szybki i łatwy montaż na zewnątrz budynków, pozwalając chociażby na obsługę oświetlenia tarasowego lub bram garażowych. W serii znalazły się elementy do montażu zarówno natynkowego, jak i podtynkowego oraz trzy warianty kolorystyczne – biały, szary i écru. Na rynku dostępne są także osprzęty białe i pokryte powłoką antybakteryjną.

Legrand Soliroc – nowoczesne osprzęty do budynków użytku publicznego

Kontakty i włączniki Legrand Soliroc to nowatorskie rozwiązanie stworzone z myślą o szkołach, basenach, hotelach i pozostałych obiektach publicznych. Odznaczają się wysokim poziomem szczelności utrzymanym na poziomie IP55. Wytrzymałe obudowy sprawiają, że osprzęty te są odporne na wszystkie próby wandalizmu. Znajdziemy tu również praktyczne podświetlenia, czytniki kart i kodowane klawiatury. Niewątpliwym atutem serii Soliroc jest także nowoczesny wygląd z metalicznymi wykończeniami.

Legrand Celiane – stylowa forma dla współczesnych wnętrz

Seria Celiane stawia na designerski styl, oparty na nietypowych kształtach elementów. Okrągłe mechanizmy centralne zamknięto tu bowiem w prostokątnych ramkach. Cechą szczególną tych osprzętów jest szeroki wybór dostępnych materiałów, obejmujących kamień, tkaninę, szkło, porcelanę oraz egzotyczne drewno. Dzięki temu, łączniki i gniazda elektryczne Legrand z tej serii mogą stanowić stylowe uzupełnienie niemal każdej aranżacji wnętrz. Znajdziemy tu również specjalistyczne modele antybakteryjne, a także osprzęty o szczelności IP44, umożliwiające skuteczny ich montaż w kuchniach oraz łazienkach.

Rozwiązania od Legrand sprzyjające energooszczędności

W ofercie marki Legrand znajdziemy także nowoczesne ściemniacze przeznaczone do dostosowywania intensywności oświetlenia. W efekcie możliwe jest stworzenie przytulnej atmosfery w sypialni lub salonie sprzyjającej wieczornemu relaksowi i ograniczającej zmęczenie oczu, a ponieważ przyciemnione źródła światła zużywają znacznie mniej prądu, ściemniacze pozwalają na zauważalne obniżenie comiesięcznych rachunków za energię elektryczną. Co więcej, nie musimy również wybierać między energooszczędnością a estetyką wnętrz. Ściemniacze dostępne w ofercie Francuzów należą do tych samych serii produktów, co gniazdka i łączniki. Osprzęty te są przy tym intuicyjne, dzięki czemu każdy z domowników będzie w stanie dostosować oświetlenie w pomieszczeniu do własnych potrzeb.