Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Dezynsekcja pluskwy – jak się do niej przygotować?

Dezynsekcja pluskwy – jak się do niej przygotować?

Zaczerwienione, swędzące punkty, które rano odkrywamy na swojej skórze, mogą świadczyć o tym, że w naszym domu zamieszkały pluskwy. Ślady ich obecności można znaleźć nie tylko na ciele, lecz również na pościeli czy we wszelkich zakamarkach. Firanki, żaluzje oraz meble mogą mieć charakterystyczny zapach gnijących malin. Jak pozbyć się tego insekta? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, co zrobić przed przybyciem ekipy od dezynsekcji. Poznaj sposoby przygotowania mieszkania i walki z pasożytem. Zachęcamy do lektury!

Co zrobić przed dezynsekcją pluskwy?

Kontakt z firmą zajmującą się likwidacją robaków to najlepsze rozwiązanie. Zwykle lokum powinno być wcześniej odpowiednio posprzątane – ale czasem nie ma takiej potrzeby. W przypadku pluskwy mieszkańcy powinni wykonać kilka zadań, aby ułatwić zespołowi pracę. Te czynności umożliwią także skuteczne wyeliminowanie pasożyta. Większość środków do usuwania pluskiew działa lepiej na oczyszczonych powierzchniach, więc trzeba umyć podłogi i listwy przypodłogowe oraz odkurzyć wnętrze.

Jeżeli okaże się, że potrzebna Ci będzie dezynsekcja pluskwy, w Warszawie znajdziesz wiele firm, które podejmą się tego zadania. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w pobliskiej miejscowości, czy w samej stolicy, ekipa dojedzie na miejsce. 1–2 dni przed jej przybyciem dokładnie posprzątaj mieszkanie, a po zakończeniu działań nie zmywaj podłóg ani innych obszarów, w których zazwyczaj bytują pasożyty.

Spakuj do worków na śmieci albo plastikowych toreb pościel (całą, od poszewek po prześcieradła). To samo zrób z zawartością szaf oraz reszty mebli. Zdejmij i umieść w worku również zasłony oraz firanki.

O czym pamiętać przed dezynsekcją?

Rzeczy schowane do toreb bądź worków najlepiej przenieść do łazienki, aby ekipa miała więcej miejsca i swobody. Ponadto upakowane szczelnie poszwy, kołdry etc. będą jednocześnie pułapką dla pluskiew. Zamknięte, nie rozejdą się po całym mieszkaniu. Kolejny krok to upranie wszystkiego w wysokiej temperaturze. Jeśli to z jakiegoś powodu niemożliwe (np. kołdra nie zmieści się w pralce), trzeba będzie ogrzać ją w inny sposób. Duże przedmioty można wyprasować żelazkiem albo wyparzyć wrzątkiem po włożeniu do wanny lub pod prysznic.

Jeżeli nie można czegoś potraktować wysoką temperaturą, sprawdzi się niska. Niewielkie akcesoria (np. poszewki na poduszki) można mrozić w zamrażarce, przy czym to stosunkowo długi proces. Aby skutecznie pozbyć się pluskiew, zaatakowane przez nie rzeczy należy przechowywać w chłodzie przez kilka tygodni.

Co zrobić, gdy mamy pluskwy w mieszkaniu?

Obecność robaków w mieszkaniu wcale nie oznacza, że właściciele nie dbają o czystość. Czasami niechciani goście przechodzą do nas od sąsiadów albo wędrują rurami, przyciągnięci kuszącymi zapachami. Nierzadko mieszkańcy wstydzą się przyznać, że mają pluskwy. Kiedy domowe metody się nie sprawdzają, niezbędna będzie dezynsekcja. W Warszawie i okolicach z łatwością wyszukasz firmę, która specjalizuje się w likwidacji intruzów. Przygotuj wnętrze do procedury, a potem czekaj na przybycie profesjonalnej ekipy.