Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Co zrobić z mieszkaniem po rozwodzie?

mieszkanie

Nikt, kto decyduje się zawrzeć związek małżeński nie zakłada, że za kilka czy kilkanaście lat dojdzie do rozwodu. W efekcie małżonkowie budują wspólne życie, inwestując w nie również wspólne pieniądze. Często kupują mieszkanie. Kiedy jednak zdecydują się rozstać, pojawia się problem, co z nim zrobić. Na szczęście dzisiaj działają firmy zajmujące się skupem nieruchomości po rozwodzie. To doskonałe rozwiązanie dla byłych już małżonków, którzy są w stanie się porozumieć.

Co może stać się z mieszkaniem po rozwodzie?

Decydując się na wspólne kupno mieszkania, warto pamiętać, że obok opieki nad dziećmi to właśnie podział majątku generuje największe problemy i konflikty w sytuacji rozwodu. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy kupować mieszkania, ale warto wiedzieć, co może stać się z mieszkaniem, jeśli dojdzie do rozwiązania małżeństwa. Sąd może:

  • przyznać mieszkanie jednemu z małżonków, jednocześnie nakazując spłatę drugiego;
  • podzielić mieszkanie na dwa odrębne, jeśli jego wielkość jest wystarczająca;
  • podzielić między małżonków pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania.

Najmniej problemowe wydaje się być rozwiązanie ostatnie. Trzeba jednak pamiętać, że sprawdzi się ono wyłącznie wtedy, kiedy małżonkowie są zgodni. W razie jakichkolwiek konfliktów trudno będzie porozumieć się w kwestii sprzedaży.

Co w sytuacji, kiedy byli już małżonkowie chcą sprzedać mieszkanie?

Byłym małżonkom, którzy podjęli decyzję o sprzedaży mieszkania najczęściej zależy na tym, aby zrobić to możliwie jak najszybciej. W takim przypadku rozwiązaniem jest skup nieruchomości po rozwodzie https://sprzedammieszkanie.com/skup-nieruchomosci-po-rozwodzie/. Warto pamiętać, że jest to najszybsze rozwiązanie, które pozwoli na błyskawiczne odzyskanie gotówki. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że firmy zajmujące się skupem nieruchomości kupują również mieszkania z kredytem. Oznacza to, że jeśli byli małżonkowie kupili mieszkanie na kredyt, również mogą skorzystać z opcji skupu. Obecnie firm świadczących usługi w tym zakresie nie brakuje. Zalicza się do nich między innymi Sprzedam mieszkanie.