Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

4 wskazówki, jak wybrać drzwi wejściowe do domu

drzwi wejściowe

Wybór drzwi wejściowych do domu to ważna decyzja. Maja się one nie tylko dobrze prezentować, ale przede wszystkim spełniać swoje zadanie. Połączenie estetyki i praktyki nie zawsze jest jednak proste i właśnie dlatego prezentujemy 5 wskazówek jak wybrać drzwi wejściowe

Dopasuj drzwi wejściowe do aranżacji domu

Pracując nad wymarzoną aranżacją wnętrza, łatwo zapomnieć o szczególe, takim jak drzwi wejściowe do domu. Przebywając w środku domu czy mieszkania nie są one bowiem głównym punktem skupienia uwagi. W porównaniu na przykład do kanapy, która może stanowić punkt centralny domu, drzwi wejściowe głównie mają wykonywać swoje pierwotne zadanie. Sytuacja odwraca się, jeśli mówimy o domu z zewnątrz, gdzie drzwi wejściowe stanowią zaproszenie i przedsmak tego, co czeka gości w środku.

Aby wykorzystać pełny potencjał i dobrze przygotować wspomniane „zaproszenie”, drzwi wejściowe do domu lub mieszkania warto dobrać w zgodzie z obowiązującym stylem w środku. Tworząc jednolitą aranżację wnętrza, warto kierować się podpowiedziami dostępnymi w sieci, np. na https://forwoman.pl/kategoria/dom-i-mieszkanie i w zgodzie ze stylowymi poradami dobrać drzwi wejściowe do domu. Tworząc spójną kompozycję, możemy łatwo zakomunikować gościom to, czego powinni spodziewać się w środku. Dzięki wspomnianym wskazówkom aranżacyjnym połączenie wnętrza z atrakcyjną całość może wydać się prostsze.

Wybierz odpowiedni materiał na drzwi wejściowe

Aby jeszcze lepiej dopasować drzwi wejściowe do wnętrza domu czy mieszkania, dobrym pomysłem może okazać się odpowiedni dobór materiałów. Warto pamiętać, że wybór ten może odbić się także na tym, ile ciepła będą zatrzymywały nasze drzwi. W zależności od przewidzianego stylu mogą sprawdzić się klasyczne drzwi wejściowe do domu drewniane lub bardziej modernistyczne metalowe. Brak dodatkowych otworów może skutkować lepszym utrzymaniem ciepła.

W przypadku drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego ciekawym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie elementów szklanych w drzwiach. Dodatkowe przeszklenie może jednak powodować szybsze wychładzanie części domu.

Wybierz bezpieczniejsze drzwi wejściowe do domu

Pamiętając o tym, że drzwi wejściowe do domu powinny również chronić domowników przed niechcianymi gośćmi, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na poziom zabezpieczeń. Drzwi antywłamaniowe może i nie będą prezentowały się tak zjawiskowo, jak ręcznie rzeźbione drzwi drewniane, ale przynajmniej będziemy mieli większą pewność, że nie zostaną one sforsowane. Drzwi antywłamaniowe powinny być dobrym wyborem do mieszkania w bloku, z uwagi na często ogólnodostępną klatkę schodową.

Dopasuj wymiar drzwi wejściowych do domu

Ostatnim i najważniejszym elementem wyboru drzwi wejściowych do domu, jest odpowiedni pomiar i dobór wymiaru drzwi. Dopasowanie rozmiaru drzwi może okazać się szczególnie istotne, kiedy przyjdzie do ich osadzania i izolacji. Krzywe drzwi nie posłużą nam bowiem zbyt długo, a ubytki w izolacji mogą sprawić, że powietrze i hałas z zewnątrz będą łatwo dostawały się do naszego domu.

Tak więc, podczas wybierania drzwi wejściowych do domu, warto kierować się czterema głównymi wskazówkami. Po pierwsze drzwi powinny być dopasowane aranżacyjnie do wnętrza naszego domu. Idąc dalej, wybrany materiał powinien łączyć się wizualnie z resztą wystroju, ale należy mieć w pamięci jego właściwości fizyczne i ewentualną możliwość niechcianego wychładzania pomieszczenia. Mówiąc o drzwiach wejściowych, nie można również zapominać o zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Na koniec, aby poprawnie osadzić nowe drzwi, należy je wcześniej dokładnie zmierzyć.